У Гонконгу 10 травня сотні людей, попри карантин, вийшли на акції протесту проти політики уряду.

Про це повідомляє DW.

Повідомляється, що акції відбулись одразу в кількох торговельних центрах.

«Під час антиурядових виступів демонстранти звинуватили владу у зловживанні заходами задля боротьби з пандемією COVID-19. На думку мітингувальників, ці заходи застосовуються з метою обмеження громадянських свобод у Гонконзі», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що в одному з центрів поліцейський застосував перцевий спрей проти демонстрантів і журналістів після того, як у правоохоронців кинули пляшкою з водою.

За інформацією місцевих ЗМІ, під час демонстрацій поліція заарештувала щонайменше 11 людей, серед яких є 12-річна дівчинка.

Крім того, кілька десятків людей оштрафували за порушення соціальної дистанції.

Нагадаємо, протести в Гонконзі тривають із березня 2019 року. Приводом стала прийнята поправка до закону, яка б дозволила екстрадувати людей з Гонконгу до материкового Китаю. Очільниця території Кері Лем 23 жовтня виконала свою обіцянку відкликати поправку, проте протести це не зупинило.

Згодом протестувальники почали вимагати демократичних реформ, зокрема загального виборчого права, розслідування випадків насильства силовиків над протестувальниками та відставки самої Лем.

Гонконг — особливий адміністративний район Китаю, один із фінансових центрів світу, розташований на острові на південному сході країни, колишня британська колонія. Після закінчення Другої світової війни Гонконг належав Великій Британії, але у 1984 році Лондон зобов’язався передати Гонконг Пекіну за умов, що острів збереже економічну незалежність і капіталістичний устрій. У 1997 році Китай отримав суверенітет над Гонконгом, відтоді вони існують за формулою «одна країна — дві системи».

Поділитись: