Апеляційний суд Гонконгу дозволив керівнику автономного регіону забороняти носіння масок на незаконних масових заходах — до такого кроку гонконзька влада вдавалася під час протестів проти посилення влади Китаю. Водночас заборона носіння масок на законних зібраннях є неконституційною.

Суд ухвалив рішення 9 квітня, тоді як через пандемію коронавірусу SARS-CoV-2 медики закликають людей захищати своє обличчя для зменшення ризиків зараження, передає The Guardian.

Заборону на носіння масок на всіх зібраннях — як законних, так і незаконних — очільниця Гонконгу Кері Лем оголосила в жовтні 2019 року, коли насилля між гонконзькими протестувальниками й правоохоронцями стало неконтрольованим.

Нагадаємо, протести в Гонконзі тривають із березня 2019 року. Приводом стала прийнята поправка до закону, яка б дозволила екстрадувати людей з Гонконгу до материкового Китаю. Очільниця території Кері Лем 23 жовтня виконала свою обіцянку відкликати поправку, проте протести це не зупинило.

Згодом протестувальники почали вимагати демократичних реформ, зокрема загального виборчого права, розслідування випадків насильства силовиків над протестувальниками та відставки самої Лем.

Своє рішення Лем обґрунтувала постановою про обмеження в умовах надзвичайного стану, яка була запроваджена ще тоді, коли Гонконг був колонією Великої Британії. Ця постанова надає надзвичайні повноваження очільнику території, якщо виникає ситуація «суспільної небезпеки».

Члени Законодавчої ради Гонконгу, що підтримують протестувальників, оскаржили рішення Лем у Вищому суді, який у листопаді визнав повну заборону носіння масок неконституційною.

Нині Апеляційний суд постановив, що ця заборона, яка «наклала обмеження на основні права» мешканців регіону, не є неконституційною щодо незаконних зібрань, оскільки під час таких заходів «насилля й шкоду переважно заподіюють саме протестувальники в масках і чорному одязі».

Водночас заборона масок на законних зібраннях «не відповідає критерію розумної необхідності навіть у контексті суспільної небезпеки», йдеться в рішенні суду.

Як зауважує The Guardian, медики Гонконгу нещодавно закликали зробити носіння масок у громадських місцях обов’язковим у зв’язку з епідемією коронавірусу.

Гонконг — особливий адміністративний район Китаю, один із фінансових центрів світу, розташований на острові на південному сході країни, колишня британська колонія. Після закінчення Другої світової війни Гонконг належав Великій Британії, але у 1984 році Лондон зобов’язався передати Гонконг Пекіну за умов, що острів збереже економічну незалежність і капіталістичний устрій. У 1997 році Китай отримав суверенітет над Гонконгом, відтоді вони існують за формулою «одна країна — дві системи».

Станом на ранок 9 квітня у світі 1 518 719 людей інфікувалися коронавірусом SARS-CoV-2. З них 330 589 пацієнтів одужали, а 88 502 — померли.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

Поділитись: