На місцевих виборах у Гонконзі, що відбуваються на тлі затяжних протестів проти посилення контролю з боку материкового Китаю, зафіксована одна з найвищих явок за останні роки.

За даними виборчої комісії Гонконгу, станом на 18:30 за місцевим часом (12:30 за Києвом) свої голоси на виборах віддало 60,4% гонконжців, або майже 2,5 мільйони людей. На останніх виборах у 2015 році станом на цей же час проголосувало трохи більше мільйона гонконжців, або 34% зареєстрованих виборців.

Як повідомляє Associated Press, на гонконзьких вулицях видно довгі черги людей, які тягнуться на кілька кварталів.

На місцевих виборах Гонконг обирає 452 членів районних рад із понад 1000 кандидатів. Вони не мають реальних повноважень, а займаються переважно консультуванням уряду Гонконгу з питань, що впливають на добробут громадян країни.

Утім ці вибори відрізняються від попередніх, пише ВВС: вони відбуваються на тлі протестів проти згортання автономії Гонконгу з боку материкового Китаю, що тривають вже шостий місяць. Тому голосування сприймають також як і вотум довіри чинному пропекінському уряду на чолі з Кері Лем.

Крім того, згідно з виборчою системою Гонконгу, 117 обраних районних представників будуть засідати в складі комітету з 1200 людей, які обирають главу уряду Гонконгу. Таким чином, перемога більшості представників, що підтримують протести, може вплинути й на виконавчу владу автономного регіону Китаю.

Попри те, що з кінця минулого тижня протистояння між демонстрантами й гонконзькою поліцією загострилося, вибори відбуваються у спокійній атмосфері, а поліціянти, що охороняють виборчі дільниці, не вдаються до активних дій.

Виборчі дільниці зачиняються о 22:30 за місцевим часом. Перші результати голосування очікуються протягом кількох годин.

Протести в Гонконзі — автономному регіоні Китаю — тривають уже 25-ий тиждень. Приводом стала прийнята поправка до закону, яка б дозволила екстрадувати людей з Гонконгу до материкового Китаю. Очільниця території Керрі Лем 23 жовтня виконала свою обіцянку відкликати поправку, проте протести це не зупинило.

Згодом протестувальники почали вимагати демократичних реформ, зокрема загального виборчого права, розслідування випадків насильства силовиків над протестувальниками та відставки самої Лем.

Гонконг — особливий адміністративний район Китаю, один із фінансових центрів світу, розташований на острові на південному сході країни, колишня британська колонія. Після закінчення Другої світової війни Гонконг належав Великій Британії, але у 1984 році Лондон зобов’язався передати Гонконг Пекіну за умов, що острів збереже економічну незалежність і капіталістичний устрій. У 1997 році Китай отримав суверенітет над Гонконгом, відтоді вони існують за формулою «одна країна — дві системи».

Поділитись: