Поліція на протестах в Гонконзі відкрила вогонь по мітингувальниках, в результаті чого одна людина отримала поранення. Антиурядові демонстрації тривають вже шостий місяць.

Як повідомляє Reuters, поліція використала бойові патрони проти демонстрантів на східній стороні острова.

21-річного чоловіка, імовірно пораненого під час інциденту, доставили в лікарню.

Поліція вперше почала використовувати бойові патрони як попереджувальні постріли в серпні, правоохоронці влучили у 18-річного протестувальника і 14-річного, обидва вижили.

Масові акції протесту тривають у Гонконзі з червня 2019 року. Спочатку протестувальники вимагали скасувати поправку до закону, яка б дозволила екстрадувати людей з Гонконгу до материкового Китаю. Очільниця території Керрі Лем 23 жовтня виконала свою обіцянку відкликати поправку, проте протести це не зупинило.

Згодом протестувальники почали вимагати демократичних реформ, зокрема загального виборчого права, розслідування випадків насильства силовиків над протестувальниками та відставки самої Лем.

Гонконг — особливий адміністративний район Китаю, один із фінансових центрів світу, розташований на острові на південному сході країни, колишня британська колонія. Після закінчення Другої світової війни Гонконг належав Великій Британії, але у 1984 році Лондон зобов’язався передати Гонконг Пекіну за умов, що острів збереже економічну незалежність і капіталістичний устрій. У 1997 році Китай отримав суверенітет над Гонконгом, відтоді вони існують за формулою «одна країна — дві системи».

Поділитись: