Поліція Гонконгу застосувала сльозогінний газ для розгону антиурядової демонстрації.

Про це повідомляє Reuters.

Однак, це не призвело до припинення протесту. Мітингувальники перегрупувалися та зібралися в іншому районі міста.

Згідно з інформацією, тисячі людей заблокували місцевий аеропорт, залізничну станцію та інші важливі міські об'єкти.

Повідомляється, що в найбільшому міському окрузі Коулуні під час розгону демонстрації під газову атаку потрапили й туристи, що були там. 

Повідомляється, що протестувальники повернулися на площі вже в шоломах і масках, багато хто був озброєний кийками та щитами.

Протести у Гонконзі тривають уже понад вісім тижнів. Вони почалися як реакція на законопроєкт про екстрадицію, що дозволив би екстрадувати підозрюваних до материкового Китаю. Але згодом, коли законопроєкт відклали на невизначений термін, люди продовжили виходити на вулиці з вимогами демократичних реформ. 

Так, зокрема 22 липня після чергової акції протесту в Гонконгу озброєні палицями чоловіки в білих футболках напали на людей на станції метро Yuen Long. Унаслідок нападу постраждали 45 людей, всі вони госпіталізовані, шестеро з них у важкому стані.

Гонконг — особливий адміністративний район Китаю, один із фінансових центрів світу, розташований на острові на південному сході країни, колишня британська колонія. Після закінчення Другої світової війни Гонконг належав Великій Британії, але у 1984 році Лондон зобов’язався передати Гонконг Пекіну за умов, що острів збереже економічну незалежність і капіталістичний уклад. У 1997 році Китай отримав суверенітет над Гонконгом, з тих пір вони існують за формулою «одна країна — дві системи».

Поділитись: