У Гонконзі десятки тисяч демонстрантів зібралися в урядовому кварталі і закликали відправити главу Гонконгу Керрі Лем у відставку. Також демонстранти перекрили дві ключові траси в регіоні. Підставою для протестів стали зміни законодавства про екстрадицію на материковий Китай.

Як повідомляє Reuters, уряд переніс обговорення законопроекту.

Пропонуються зміни у законодавство, що регулює екстрадицію з автономного району людей, обвинувачених в злочинах владою інших країн. Якщо поправку ухвалять, жителів міста зможуть екстрадувати навіть в ті країни, з якими Гонконг не має про це договору, зокрема у Тайвань, Макао і материкову частину Китаю.

Противники змін зазначають, що поправки можуть забрати в Гонконга серйозну частку автономії, пише ВВС. Також є побоювання, що у китайській судовій системі права тих, кого екстрадуватимуть будуть незахищеними.

Зараз підозрюваних з Гонконгу до материкового Китаю не екстрадують.

Протести в Гонконзі не вщухають з 9 червня. «Громадянський фронт за права людини», який організував акцію, заявив про понад 1,3 мільйона учасників, поліція каже про 240 тисяч.

9 червня відбулася найбільша політична демонстрація в Гонконзі з моменту його переходу від британського до китайського правління в 1997 році в межах угоди «одна країна, дві системи», що гарантує особливу автономію, включаючи свободу зібрань,

свободу преси і незалежну судову систему.

Поділитись: