Netflix згадав про ймовірну гомосексуальність Македонського в новому серіалі. Це викликало критику в Греції

Міністерка культури Греції Ліна Мендоні та деякі інші політики розкритикували документально—драматичний серіал Netflix про Александра Македонського через згадки у стрічці про його ймовірні стосунки з полководцем Гефестіоном.
Про це пише Guardian.
Міністерка Мендоні назвала фільм «Александр Великий: Становлення бога» «надзвичайно низькоякісною фантастикою», яка «насичена історичними неточностями». Такі коментарі з’явилися на тлі фурору, викликаного зображенням у серіалі романтичних стосунків між Александром Македонським та його довіреним другом Гефестіоном.
Мендоні переконана, що в історичних джерелах немає жодної згадки про те, що взаємини між Александром і Гефестіоном виходили за межі дружби.
Грецький журнал Eleftheros Typos назвав серіал «викривленням правди» та звинуватив фільм американського режисера Олівера Стоуна «Александр» 2004 року в тому, що він розпочав «пропагандистську кампанію про гомосексуальність Александра Македонського».
Лідер ультраправої політичної партії Греції Дімітріс Націос назвав серіал «жалюгідним, неприйнятним і неісторичним» і сказав, що він мав на меті «підсвідомо передати думку про те, що гомосексуальність була прийнятною у давні часи».
Команда Netflix поки що ніяк не коментувала закиди грецьких політиків.
Водночас міністерка культури наголосила, що уряд не буде вживати ніяких заходів проти Netflix через цей серіал, оскільки Конституція Греції захищає свободу мистецтва з початку XIX століття.
Більше контексту
Про характер стосунків між македонським царем і його полководцем довго точаться дискусії. На чому сходяться всі дослідники, так це те, що Александр і Гефестіон були близькими друзями з дитинства, і їх сучасники часто порівнювали з Ахіллом і Патроклом.
На думку низки науковців, зокрема професора історії з Кембриджського університету Пола Картледжа, наріжним каменем є питання щодо сексуальної орієнтації Александра. І це питання є одним із заплутаних. На припущення дослідників, Александр любив Гефестіона не як друга.
«Одностатеві стосунки були цілком нормальними в усьому грецькому світі. У [давніх] греків не було слова для позначення гомосексуальності або "бути геєм". Цього просто не було в їхньому словниковому запасі. Був просто секс», — відзначив професор Ллойд Ллевелін-Джонс із Кардіфського університету в Уельсі, коментуючи вихід серіалу Netflix.
- Поділитися: