На грецьких островах Лесбос і Хіос під час протестів проти будівництва нових таборів для біженців у зіткненнях між правоохоронцями та мітингувальниками постраждали 62 людини.

Як пише грецька газета Ekathimerini, за інформацією влади, у сутичках постраждали 52 поліцейських і 10 протестувальників.

Наймасштабніші зіткнення відбулися в районах, де влада примусово забрала землю для будівництва нових таборів для мігрантів. Там місцеві жителі блокували дороги та кидали в поліцейських каміння, водночас силовики застосували сльозогінний газ та світло-шумові гранати.

Зіткнення розпочалися 25 лютого. За інформацією поліції, на Хіосі мітингувальники увірвалися в готель поблизу будівництва і поранили вісьмох офіцерів, які були на чергуванні.

Прем’єр Греції Кіріакос Міцотакіс закликав жителів островів до спокою. Він планує зустрітися з представниками влади острова, аби вирішити цю кризу.

Раніше цього року жителі Лесбоса і Хіоса вже влаштовували мітинги проти планів влади збудувати там нові табори для мігрантів. Вони також закликають пришвидшити перевезення біженців на материкову частину Греції.

У листопаді минулого року грецька влада заявляла, що планує закрити вже переповнені табори для біженців на островах Лесбос, Хіос, Самос, Кос і Лерос. Там наразі проживає понад 40 тисяч людей.

Натомість планують збудувати нові закриті установи, розраховані на 20 тисяч людей.

Поділитись: