Міністерство сільського господарства Греції виявило коронавірус на двох норкових фермах у країні. Це вже сьома держава, яка звітує про зараження COVID-19 серед норок.

Про це пише Reuters з посиланням на заяву міністерства сільського господарства Греції.

Зараження виявили у двох фермах на півночі країни. Вірус, який виявили у тварин, не був мутованим штамом, який зустрічався у Данії та Нідерландах. Однак влада країни все одно вирішила знищити 2,5 тисячі тварин, аби зупинити епідемію на фермах.

Тестування серед норок у Греції вирішили провести після новин про поширення вірусу Данії. Тепер, після позитивних результатів у тварин, тестування мають пройти усі співробітники ферм.

Зазначається, що торгівля хутром має глибокі історичні корені у цій частині Греції. Місто Козані та сусідня Касторія є важливими промисловими центрами цієї галузі. У міністерстві сільського господарства Греції підрахували, що в країні може бути до сотні тисяч норок.

COVID-19 у норок

У Данії на понад 200 норкових фермах виявили мутований коронавірус. Прем'єр-міністерка країни Метте Фредеріксен заявила, що майже 17 мільйонів цих тварин необхідно знищити, щоб не дати розповсюдитись хворобі серед людей. Новий штам коронавірусу може загрожувати ефективності вакцин, які науковці протягом року розробляли проти вірусу SARS-CoV-2.

Однак, схоже, у парламенті Данії ініціативу прем'єр-міністерки не підтримують. Річ у тім, що норкова промисловість Данії — найбільша у світі, її основним ринком є Китай. Знищення норок фактично зупинить галузь на кілька років. До того ж науковці сумніваються, чи ризик мутованого коронавірусу настільки великий, аби вбивати мільйони тварин.

Утім, сім муніципалітетів Північної Ютландії (регіон у Данії), де зафіксували мутований коронавірус, до 3-го грудня закриють на жорсткий карантин.

Велика Британія до 3 грудня навіть заборонила в'їжджати в країну з Данії, виняток зробили, якщо громадяни їдуть на навчання чи роботу.

Окрім того, у Нідерландах, Іспанії, Італії, Швеції та США зафіксували випадки коронавірусного захворювання на норкових фермах, однак невідомо, чи у всіх країнах виявили мутований штам коронавірусу.

Поділитись: