У Грузії опозиція вийшла на мітинг з вимогою нових парламентських виборів

У столиці Грузії Тбілісі опозиція вийшла на черговий мітинг з вимогою провести нові парламентські вибори та звільнити з посади голову Центральної виборчої комісії. Правляча партія «Грузинська мрія» відмовляється від будь—яких нових виборів.

Про це пише «Грузия Online» та «Эхо Кавказа».

У суботу, 14 листопада, грузинська опозиція вийшла на акцію протесту біля будівлі парламенту у Тбілісі.

Кілька тисяч людей, у тому числі члени опозиційних партій та громадські активісти, вимагали провести нові прозорі вибори парламенту та звільнити з посади голову Центральної виборчої комісії Тамара Жванію.

Також протестувальники вимагали призначити нову адміністрацію виборчої комісії та звільнити політв'язнів.

Водночас генеральний секретар правлячої партії «Грузинська мрія» Каха Каладзе заявив, що влада не розглядає питання повторних виборів.

Це вже четвертий масштабний мітинг опозиції після виборів. Минулого тижня протестувальники провели акцію під будівлею ЦВК. Силовики розганяли людей водометами, у результаті зіткнень постраждали 27 осіб та ще 19 були затримані.

Переговори влади та опозиції щодо виконання вимог останніх почалися з поточного тижня. 14 листопада відбувся другий раунд перемовин.

Чому грузини протестують?

Нагадаємо, Тамара Жванію та інших керівників ЦВК опозиція звинувачує у фальсифікації виборів на користь правлячої партії «Грузинська мрія». За офіційними результатами парламентських виборів, які відбулись 31 жовтня, «Грузинська мрія» перемогла з 48,15% голосів.

Міжнародні спостерігачі, які працювали на парламентських виборах у Грузії 31 жовтня, заявили, що вони були «не бездоганними». Хоча основні свободи були в цілому захищені, на виборах мав місце тиск на виборців, було зафіксовано порушення у фінансуванні виборчої кампанії, а межа між державою та владною партією була стерта.

Зокрема, моніторинг парламентських виборів проводили представники парламентської асамблеї ОБСЄ (OSCE/PA), парламентської асамблеї Ради Європи (PACE), парламентської асамблеї НАТО і представники ОБСЄ/Бюро з демократичних інститутів і прав людини (OSCE/ODIHR).

Посольство США у Грузії погодилось з оцінкою ОБСЄ, однак зазначило, що доказів залякування та підкупу виборців недостатньо, щоб оголосити вибори нелегітимними.

Детальніше про те, як Грузія обирала парламент, можна прочитати тут.