Протестувальники у Гватемалі підпалили будівлю Конгресу у відповідь на скорочення видатків на соціальну сферу
Фото:

AP Photo / Oliver De Ros

У Гватемалі тисячі протестувальників вийшли на вулицю, вимагаючи відставки президента Алехандро Джамматтеї. Людей розлютило скорочення витрат на соціальну сферу в бюджеті країни на 2021 рік і збільшення державного боргу.

Про це пише Reuters.

Протестувальники вимагали від президента Джамматтеї накласти вето на держбюджет, який уряд затвердив у середу, 18 листопада. План бюджету на 2021 рік значно скорочує витрати на соціальну сферу, зокрема освіту, охорону здоров'я та боротьбу з порушенням прав людини. Водночас державний борг Гватемали збільшився на 12,9 мільярда доларів (365 мільярдів грн).

Більшість учасників акції протесту мирно зібралися на головній площі столиці. Проте найбільш радикальні протестувальники кинули пляшки із запальною сумішшю в будівлю Конгресу, після чого почалася пожежа.

За деякий час полум'я в будівлі вдалося загасити, однак протестувальники почали закидати будівлю Конгресу камінням, через що кілька людей отримали травми.

Правоохоронці розганяли натовп сльозогінним газом. Унаслідок сутичок до головної лікарні Гватемали потрапили щонайменше 14 людей із травмами та отруєнням газом. 22 протестувальники були затримані.

Раніше президент Алехандро Джамматтеї заявив, що «зустрінеться будь з ким», аби пояснити йому про державний бюджет. Проти затвердження бюджету в нинішньому варіанті виступав навіть віцепрезидент Гільєрмо Кастільо, який запропонував їм обом піти з посад.

У суботу, 21 листопада, коли протести у Гватемалі почали набирати обертів, Джамматтеї заявив, що зустрінеться для обговорення бюджету «з різними секторами та соціальними групами», і пообіцяв найближчими днями відзвітувати про зміни.

Поділитись: