Фрунзенський районний суд Харкова 28 грудня засудив до довічного ув'язнення з конфіскацією майна Володимира Дворникова, Віктора Тетюцького і Сергія Башликова — обвинувачених у справі про теракт біля Палацу спорту.

Вирок може бути оскаржений в апеляційному суді упродовж 30 днів з дня його ухвалення. Вирок набуде чинності після збігання терміну подання апеляції, якщо її не буде подано, або після розгляду апеляції, якщо її подадуть.

Водночас обвинуваченим замінили запобіжний захід з утримання під вартою на особисте зобов'язання. Згідно з вироком, їх мають «звільнити негайно». Тобто до набуття вироком чинності обвинувачені будуть на волі. Існує ймовірність, що українська сторона видасть у межах обміну утримуваними між Україною та самопроголошеними «Л/ДНР».

«Враховуючи виняткові обставини при ухваленні вироку в цій справі, специфіку виконання даного вироку суду суд приходить до можливості зміни обвинуваченим запобіжного заходу з тримання під вартою на особисте зобов'язання», — зазначив суддя.

«Ми не можемо погодитися з цим ні з погляду правового, ні з погляду справедливості. Ми вважаємо це рішення політичним, не пов'язаним жодним чином з законом. Будемо оскаржувати. Якщо не знайдемо порозуміння у національній системі правосуддя, будемо звертатися до міжнародної», — заявив адвокат потерпілих Олег Головков після оголошення вироку.

Перед будівлею суду, де оголошували вирок, зібралися представники «Національних дружин» з банером «Обмін терористів — ганьба Зеленського».

Перед будівлею суду, де оголошували вирок, зібралися представники «Національних дружин»
Фото:

hromadske

Нагадаємо, 22 лютого 2015 року біля Палацу спорту в Харкові під час проведення урочистої ходи з нагоди річниці перемоги Революції гідності стався вибух. У результаті теракту загинули четверо і поранено дев’ятеро людей.

Внаслідок вибуху на місці загинули харківський активіст Євромайдану Ігор Толмачов, підполковник міліції Вадим Рибальченко. Наступного дня помер 15-річний Данило Дідік, що внаслідок вибуху отримав тяжку черепно-мозкову травму і впав у кому.

24 лютого помер ще один поранений внаслідок вибуху — 18-річний студент Харківської Академії міського господарства Микола Мельничук.

26 лютого 2015 року співробітники СБУ за підозрою у вчиненні теракту затримали трьох жителів Харківщини – Володимира Дворникова, Віктора Тетюцького і Сергія Башликова. Усім трьом оголосили підозру за ч. 3 ст. 258 (терористичний акт) і ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю). 22 квітня 2015 року обвинувальний акт доправили до Фрунзенського районного суду Харкова. Обвинувачені своєї провини не визнали.

У квітні 2017 року суд почав слухання у справі про теракт від самого початку, бо в колегії суддів сталась заміна.

Загалом, за даними адвоката потерпілих Олега Головкова, за 4,5 роки слухання справи було зірвано або засідання не відбувалося 170 разів.

Україна подала позов до Міжнародного суду ООН з метою притягнення РФ до відповідальності за вчинення актів тероризму і дискримінації протягом її незаконної агресії проти України. Серед перелічених терористичних атак був названий і теракт під час «Маршу єдності» у Харкові.

Поділитись: