У польському місті Гданськ 14 квітня пройшов багатотисячний марш ультраправої організації Obóz Narodowo-Radykalny (ONR).

У польському місті Гданськ 14 квітня пройшов багатотисячний марш ультраправої організації Obóz Narodowo-Radykalny (ONR).

Про це повідомляє видання Onet.pl.

Серед гасел націоналістів — «На лівій пиці буде палиця», «Одна Польща — наша мета».

Учасники демонстрацій скандували ці гасла та марширували з прапорами по вулицях міста, зокрема близько Європейського центру солідарності, головного залізничного вокзалу, та по вулиці Длуга.

Видання зазначає, що численні жителі Гданська були вражені «такими картинами», оскільки ніхто не повідомляв, що марш ONR відбудеться в Гданську.

Зокрема, користувачі соцемереж висловлювали обурення та здивування, як міська влада допустила марш ОНР у Гданську?

Міський голова Павел Адамович прокоментував згодом марш ультраправих.

«Якщо ви запитаєте мене, чи знали ми, що ці люди, яких ви бачили у місті вчора, зроблять це під прапором ОНР — я відповім «Ні». Ми не знали, у публічних зборах і не було заявки на марш від цієї організації», — сказав він.

Гданський мер додав, що заявку на акцію подала стороння людина, у ній ішлося про мітинг, присвячений «сутності національної і незалежної поведінки і в громадському просторі в Польщі».

Правозахисники та активісти, які виступають за захист прав людини також обурились маршем нацистів у Гданську.

Нагадаємо, у листопаді минулого року у Варшаві пройшов масштабний марш націоналістів, учасники якого вийшли на вулиці на честь Дня незалежності країни. У марші взяли участь десятки тисяч націоналістів.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile