У столиці Польщі — Варшаві — проходить масштабний марш націоналістів, учасники якого вийшли на вулиці на честь Дня незалежності країни.

У столиці Польщі — Варшаві — проходить масштабний марш націоналістів, учасники якого вийшли на вулиці на честь Дня незалежності країни.

Про це повідомляє Польське радіо.

За словами учасників, присутністю тут вони хочуть підкреслити свою польськість і прив’язаність до традиційних цінностей.

Учасники ходи прямують від Єрусалимського проспекту до мосту Понятовського, а потім планують піти до національного стадіону.

Очікується, що марш завершиться о 19:00 за Варшавою.

Крім ультраправих і націоналістів, у марші беруть участь багато пересічних громадян.

Під час ходи на одній із вулиць Варшави між прихильниками і противниками маршу стались сутички. За даними телеканалу tvnwarszawa, правоохоронці затримали щонайменше 20 людей.

Організаторами маршу виступили три радикальні угрупування — Національний радикальний табір, Національний рух і Всепольська молодь.

Очікується, що на марш прибудуть також націоналісти зі Швеції, Угорщини, Словаччини та інших країн.

Гаслом цьогорічного заходу стала фраза «Ми хочемо Бога» — слова зі старої релігійної польської пісні. Цю пісню президент США Дональд Трамп цитував в липні під час відвідування Варшави.

Нагадаємо, минулого року у Польщі на марші націоналістів з нагоди 98-ї річниці незалежності країни невідомі спалили український прапор.

Голова Сенату Польщі Станіслав Карчевський засудив цей акт вандалізму на зустрічі з губернатором Львівської області Олегом Синюткою.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: