Війна

У Генштабі Росії запідозрили Україну у виготовленні вибухівки, якою атакували бази в Сирії

11 січня, 2018 19:36
Війна/У Генштабі Росії запідозрили Україну у виготовленні вибухівки, якою атакували бази в Сирії
Зберегти
Вигляд
У російському Генштабі запідозрили Україну в причетності до атак на бази РФ у Сирії, зокрема, у нібито «виготовленні вибухівки».

У російському Генштабі запідозрили Україну в причетності до атак на бази РФ у Сирії, зокрема, у нібито «виготовленні вибухівки».

Про це заявив глава управління Генштабу РФ Олександр Новіков, передає «Коммерсант».

«Вибухівку з бомб дронів, що атакували російські бази в Сирії — Хмеймім і Тартус, — не можна зробити в кустарних умовах, така вибухівка, зокрема, виготовляється в Україні», — заявив він.

За словами Новікова, попередні дослідження виявили, що за основу вибухової речовини в боєприпасах використовувався пентрит — вибухівка якою оснащувалися боєприпаси часів першої та другої світових війн, яку згодом стали замінювати більш безпечним у поводженні гексогеном.

Заразом він заявив, що така вибухова речовина «виготовляється низкою країн, в тому числі в Україні на Шосткинському заводі хімічних реактивів».

«Російські військові проводять дослідження для встановлення країни-виробника», — додав Новіков.

Він також додав, що боєприпаси на беспілотниках, з яких атакували бази, були начинені металевими кульками, радіус ураження від яких міг сягати 50 метрів.

«Заслуговують на увагу використовувані на безпілотниках боєприпаси. Це саморобні вибухові пристрої масою близько 400 грам, споряджені елементами ураження у вигляді металевих кульок, з радіусом ураження до 50 метрів», — сказав Новіков.

Міністерство оборони України відкинуло звинувачення російського Генштабу про причетність до атаки.

Раніше «Коммерсант» із посиланням на власні джерела написав про те, що у Сирії 31 грудня повстанці обстріляли з мінометів російську авіабазу Хмеймім, внаслідок чого були знищені щонайменше чотири бомбардувальники Су-24, два винищувачі Су-35С та військово-транспортний літак Ан-72.

Пізніше Міністерство оборони Росії спростувало інформацію про знищення 7 їхніх військових літаків у Сирії.

Пов`язані новини