Світ

У Глазго десятки тисяч людей вийшли на марш за незалежність Шотландії

5 травня, 2018 19:52
Світ/У Глазго десятки тисяч людей вийшли на марш за незалежність Шотландії
Зберегти
Вигляд
У Глазго десятки тисяч людей вийшли на марш на підтримку незалежності Шотландії.

У Глазго десятки тисяч людей вийшли на марш на підтримку незалежності Шотландії. За попередніми підрахунками організаторів, у марші взяли участь понад 80 тисяч, натомість поліція нарахувала 35 тисяч учасників.

Про це повідомляє ВВС.

Співкоординатор маршу Нік Маккей заявив, що він та інші прихильники незалежності країни упевнені у майбутньому проведенні другого референдуму за відокремлення Шотландії.

Організатори маршу також заявили, що їхньою метою є проводити марші, допоки Шотландія не буде незалежною.

«Референдум буде до 2021 року, коли нарешті відбудеться Brexit. Ми готові, і ми будемо робити це (виходити на марші – ред.) кожен рік по всій Шотландії», — сказав Маккей.

У 2014 році в Шотландії провели перший референдум про незалежність країни. Тоді більшість проголосували за те, аби країна залишилася у складі Великої Британії.

У 2017 році Лондон відмовив Шотландії в обговоренні референдуму про незалежність. Це сталося після того навіть, як шотландський парламент підтримав проведення другого референдуму про незалежність.

Прем'єр-міністерка Великої Британії Тереза Мей заявляла, що виступає проти такого референдуму, оскільки він «не на часі» через процедуру виходу держави з Європейського Союзу, в якому бажає залишитись Шотландія.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Шотландська незалежність: Затиснена між Великою Британією та Євросоюзом»

Більше про:
# Шотландія
Пов`язані новини