Політики Яу Вай Чінь, Баджіо Лун та троє їхніх помічників, які виступають за незалежність Гонконгу,  засуджені до чотирьох років в’язниці через побиття поліцейських та «обезчещення законодавчої влади».

Політики Яу Вай Чінь, Баджіо Лун та троє їхніх помічників, які виступають за незалежність Гонконгу, засуджені до чотирьох років в’язниці через побиття поліцейських та «обезчещення законодавчої влади».

Про це повідомляє видання Hong Kong Free Press.

Баджіо Лун є лідером партії Youngspiration, що виступає за незалежність Гонконгу від Китаю. Яу Вай Чінь також є членом цієї партії.

У 2016 році їх обрали до складу Законодавчого зібрання. Під час складання присяги Яу Вай Чінь та Баджіо Лун змінили її текст і заявили, що «Гонконг — не Китай».

Законодавче зібрання оскаржило обрання політиків, бо у Конституції Гонконгу йдеться, що члени Законодавчого зібрання повинні принести присягу на вірність Гонконгу як невід’ємній частині КНР.

У підсумку їх виключили зі складу Законодавчого зібрання, але політики намагались увірватися до залу та повторно скласти присягу і побили при цьому шістьох поліцейських.

Також їх звинуватили у незаконному мирному зібранні у кількості 3 осіб і «обезчещенні законодавчої влади».

Після оголошення вироку Баджіо Лун та його помічник заявили, що планують оскаржити це рішення. Яу Вай Чінь та двоє її помічників подавати апеляцію відмовились.

Зазначимо, що Яу Вай Чінь та Баджіо Лун брали участь у революції парасольок у 2014 році. Тоді активісти вимагали від влади Китаю припинити тиск на місцеву виборчу систему, але влада розпочала репресії проти них.

У 2017 році із в’язниці під заставу випустили лідерів революції парасольок — Джошуа Вонга та Натана Ло.

В тому ж році Громадське взяло інтерв’ю у Яу Вай Чінь, яка розповіла про тиск на демократію у Гонконгу.

/Павло Калашник

Поділитись: