Лідерів революції парасольок — Джошуа Вонга та Натана Ло — випустили із в’язниці під заставу. Розмір застави — 50 тисяч гонконзьких доларів, що приблизно дорівнює 6400 доларам США

Лідерів революції парасольок — Джошуа Вонга та Натана Ло — випустили із в’язниці під заставу. Розмір застави — 50 тисяч гонконзьких доларів, що приблизно дорівнює 6400 доларам США.

Про це повідомляє видання Hong Kong Free Press.

Активістів ув’язнили на шість та сім місяців відповідно в серпні цього року через їхню протестну та політичну діяльність. Зараз суд розглядає апеляцію, і на цей час ухвалив рішення про їхнє тимчасове двотижневе звільнення.

Попри це, активістам заборонили покидати межі Гонконгу, також вони змушені віддати свої паспорти і раз на тиждень з’являтись у поліції для перевірки.

Джошуа Вонг та Натан Ло — засновники демократичної політичної партії Demosisto, яка виступає за самовизначення Гонконгу і просуває ідею його незалежності від Китаю.

Одна з цілей їхньої партії — проведення референдуму після 2047 року, коли закінчиться дія угоди між Китаєм і Британією про передачу Гонконгу. Одним із основних її принципів стала ідея «Одна країна, дві системи», — концепція, яка дозволяє Гонконгу зберегти свою економічну та політичну систему, перебуваючи в складі соціалістичного Китаю.

Репресії активістів у Гонконзі посилились у серпні 2017. З того часу ув’язнили 16 активістів, ще проти багатьох відкрили кримінальні справи. 

Про тиск на демократію в інтерв’ю Громадському розповіла Гонконзька дисидентка і лідерка партії Youngspiration Яу Вай Чінь.

«Особисто я вважаю, що китайський уряд боїться людей, які намагаються просувати ідею незалежності Гонконгу, адже це є можливим у майбутньому. Це те, у що вірять тінейджери та молодь. Дуже сумно, що Гонконг зараз перебуває в таких кайданах.

Уряд намагається тиснути на активістів, щоб зламати опір — він каже їм, що ідея незалежності є неможливою, що неможливо існувати поза межами КНР. Влада каже, що нам слід розвивати наше місто разом з китайськими містами, які межують з Гонконгом — Шеньчжень та Гуанчжоу. План уряду такий, щоб у майбутньому адміністративно об’єднати ці міста, і щоб Гонконг відійшов у історію», — розповіла Яу Вай Чін.

У 2014-му році в Гонконгу тисячі людей — здебільшого молодь — вийшли на масові протести через те, що Китай тиснув на місцеву виборчу систему.

Символом протестів стали парасольки — саме вони дали назву революції.

Місцеві активісти неодноразово наголошували — до протестів їх надихнув також приклад Революції Гідності в Україні.

Раніше цього місяця у Києві під посольством Китаю вимагали звільнити Вонга, Ло, та інших політв’язнів у Гонконзі.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: