«Демократію Гонконгу» — з таким гаслом 12 жовтня близько десятка активістів вийшли під посольство Китаю в Україні.

«Демократію Гонконгу» — з таким гаслом 12 жовтня близько десятка активістів вийшли під посольство Китаю в Україні.

Вони вимагають звільнити політв’язнів — лідерів революції парасольок у Гонконгу, яких взяли під варту в середині серпня 2017 року.

Подібна акція — перша у Східній Європі. Її організував рух Free Hong Kong Center.

Аналогічні протести уже відбулись у Британії, Сполучених Штатах, Канаді, Австралії, Японії та у Тайвані.

Активісти обрали для протесту 12 жовтня невипадково. Одному з політв’язнів — Джошуа Вонгу — цього дня виповнюється  21 рік.

Згідно з законодавством Гонконгу, тепер він стає повнолітнім, і після трьох місяців неволі його переведуть із дитячої колонії в дорослу. Це означає, що Вонгу доведеться працювати за трудовим режимом і виконувати роботу на верстатах.

Фото: Дмитро Русанов/Громадське

Наразі у китайських тюрмах перебувають шістнадцять активістів. Окрім Вонга, серед них — молоді політики Натан Ло та Алекс Чоу. Кожен з них засуджений від шести до дев’яти місяців ув’язнення.

Міжнародні організації, такі як Amnesty International та Human Rights Watch визнали їх політичними в’язнями.

Організатори протесту у Києві стверджують, що ситуація погіршилась після 1 липня — все більше демократичних лідерів потрапляють до тюрем.

«В той час, коли найголовніший демократичний лідер Гонконгу Джошуа Вонг перебуває в тюрмі, відбувається тиск на всі демократичні сили у Гонконзі. Кримінальні справи відкрили проти понад сотні людей. Більше того — відбувається дуже сильний тиск на демократичних лідерів. В їхні квартири вриваються, там проводять обшуки. Ситуація щодня погіршується» — розповів Громадському організатор акції Артур Харитонов.

У 2014-му році в Гонконгу тисячі людей — здебільшого молодь — вийшли через те, що Китай тиснув на місцеву виборчу систему.

Символом протестів стали парасольки — саме вони дали назву революції.

Місцеві активісти неодноразово наголошували — до протестів їх надихнув також приклад Революції Гідності в Україні.

Нагадаємо, у серпні 2017 у Гонконгу тисячі людей вийшли на демонстрацію на знак протесту проти тюремного вироку політичним активістам, учасникам руху Occupy Central 2014 року, які закликали до проведення прямих виборів глави адміністрації району.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile