ENRU

У грецькій Аттиці через пожежі звільнилися два заступники мера

У грецькому місті Марафон в області Аттика, де сталися масштабні пожежі, подали у відставку два заступники мера.

Про це повідомляє грецьке видання Ekathimerini.

Заступниця мера з питань освіти та культури Дімітра Ламбару заявила, що подає у відставку через «чуттєвість до цієї проблеми».

«Оскільки ніхто більше цього не зробив — це зроблю я. Мені дійсно соромно за всіх тих людей, які перебувають на відповідальних посадах», — сказала Ламбару.

Після її відставки про звільнення оголосив заступник мера з питань розвитку Вассіліс Цупрас.

Епіцентром масштабних лісових пожеж став регіон Аттика на півдні Греції. Там оголосили триденний траур по загиблих у пожежах.

Грецька пожежна служба після проведеного дослідження спростувала припущення влади про те, що масштабні лісові пожежі спричинив підпал. Пожежники дійшли висновку, що лісові ділянки загорілися через недбальство.

Пожежі у Греції почалися 23 липня, відразу у двох районах неподалік Афін. Станом на 26 липня повідомлялося про 85 загиблих. 28 липня стало відомо про 88 жертв.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Греція у вогні: як відпочинковий рай став справжнім пеклом

24 липня до українського консула у Греції звернулися восьмеро українців з проханням допомогти їм переїхати з міста Кінета до Афін через лісові пожежі. 25 липня восьмеро українців, які просили про допомогу, переїхали до Афін.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що Україна готова надати Греції необхідну допомогу у зв'язку з пожежами.

За попередньою інформацією серед постраждалих унаслідок лісових пожеж у Греції немає українців.

27 липня стало відомо, що у Греції внаслідок масштабних лісових пожеж загинули вже 87 людей, ще 62 потрапили до лікарень.

Грецька влада має «серйозні підстави» вважати, що причиною масштабних лісових пожеж поблизу Афін могли бути підпали.