У Каїрі за березень-квітень 2018 року зникли 18 мешканців Дагестану, серед яких дев’ятеро дітей.

У Каїрі за березень-квітень 2018 року зникли 18 мешканців Дагестану, серед яких дев’ятеро дітей. Уродженці Дагестану заявляють, що усіх зниклих відвезли до своїх квартир озброєні представники невідомих силових структур Єгипту.

Про це повідомляє правозахисний центр «Мемориал» з посиланням на уродженця Дагестану, громадянина РФ Гусейна Байсултанова, який мешкає у Стамбулі.

Родичі 18 людей не знають їх місцеперебування, вони звернулися із заявами до місцевої поліції, посольства Росії у Каїрі та російських правозахисників.

За словами Байсултанова, в Каїр він приїхав близько місяця тому в пошуках своєї двоюрідної сестри Сакинат Байсултанової, яка має чотирьох дітей. Сакинат мешкала у Каїрі рік.

Увечері 12 березня 2018 у квартиру Байсултанової увірвалися близько десятка озброєних людей в масках, серед яких була жінка в медичній масці, яка говорила по-російськи. На той момент у квартирі перебували сама Сакинат, її сестра та четверо дітей 3-9 років.

Озброєні люди цікавилися невідомими Сакинат людьми та її колишнім чоловіком Ахмедом Алігаджіевим, який, за словами Гусейна, брав участь у бойових діях в Сирії.

Після того Сакинат та її чотирьох дітей забрали та відвезли у невідомому напрямку. За 30-40 хвилин дітей повернули до квартири. З тих пір родичі не знають про місцеперебування Сакинат.

24 квітня вночі у невідомому напрямку відвезли свекруху та свекра Сакинат, а також чотирьох її дітей, сестру з дітьми, а також ще шістьох їхніх знайомих і земляків, серед яких було ще двоє дітей.

За словами Байсултанова, після зникнення Сакинат її сім'ї вдалося з'ясувати, що її утримують спецслужби. На думку їх знайомого адвоката, це можуть робити з метою тиску на колишнього чоловіка Сакинат. У зв'язку з чим єгипетські спецслужби можуть цікавитися його місцеперебуванням, не пояснюється.

Гусейн стверджує, що жоден зниклий не перебував у міжнародному розшуку.

Наприкінці березня у Дагестані побили главу місцевого «Мемориала».

На початку 2017 року співробітниками чеченської поліції були без суду вбиті щонайменше 27 людей, які були раніше затримані в різних населених пунктах республіки за підозрою в причетності до незаконних збройних формувань.

Поділитись: