У камері СІЗО №1 російського Ростова-на-Дону, де утримують фігуранта першої сімферопольської групи «справи Хізб ут-Тахрір» Рустема Ісмаїлова, провели обшуки.

Про це повідомив адвокат Маммет Мамбетов на своїй сторінці у Facebook.

Так, 21 серпня адвокат відвідав Ісмаїлова в СІЗО.

«Попри те, що моя черга на зустріч з моїм підзахисним була ранньою, зустрітися з ним мені вдалося ближче до обіду. Причиною цього став погром, влаштований у його камері співробітниками ФСВП», — написав адвокат.

«За словами Рустема, це вже другий за останні два тижні. Так, нове керівництво СІЗО наводить свої порядки. У камері все догори дном. Все переламано. Що шукали незрозуміло», — додав Мамбетов.

Раніше повідомлялось, що підконтрольний окупаційній владі Київський районний суд Сімферополя продовжив арешт трьом фігурантам другої сімферопольської групи у «справі Хізб ут-Тахрір» Акіму Бекірову, Сеітвелі Сейтабдієву і Асану Янікову.

Крім того, «суд» у «справі Хізб ут-Тахрір» продовжив термін тримання під вартою кримським татарам Руслану Месутову, Руслану Нагаєву, Ельдару Кантимірову і Ленуру Халілову до 5 листопада.

Нагадаємо, Сімферопольська справа стосується подій 12 жовтня 2016 року, коли в Криму провели обшуки в п'яти мусульманських сім'ях. За підсумками обшуків затримали п'ятьох кримських татар, яких звинувачують в участі забороненої у Росії організації «Хізб ут-Тахрір»: Рустем Ісмаїлов, Узеїр Абдуллаєв, Теймур Абдуллаєв, Еміль Джемаденов, Айдер Саледінов.У грудні 2018 року їх етапували з окупованого Криму на територію Росії.

«Хізб ут-Тахрір» — міжнародна ісламська політична партія, яка публічно та вільно діє в країнах Європи та в США.

Поділитись: