Натан Грушкін (зліва)
Фото:

Nature Conservancy of Canada

Натан Грушкін із Канади з шести років захоплюється динозаврами. У 12 років йому разом із батьком вдалося знайти кістки гадрозавра, який жив 69 мільйонів років тому.

Про це повідомляє природоохоронна організація Nature Conservancy of Canada.

У липні юний палеонтолог пішов разом зі своїм батьком у похід у провінції Альберта. Під час прогулянки вони помітили кістки, що стирчали зі скелі. Натан розповів, що коли вперше побачив знахідку, то «буквально втратив мову».

«Я не був схвильованим, хоча мав би. Я був дуже шокований, що зробив відкриття динозавра», — сказав хлопець у коментарі BBC.

Рештки динозавра, що жив 69 мільйонів років тому
Фото:

Nature Conservancy of Canada

Батько хлопця Діон розповів, що кістки виглядали, наче зроблені з каменю — їх не можна було сплутати ні з чим іншим.

Також Натан знав, що скам'янілості захищаються законом, тому після повернення з прогулянки він повідомив про знахідку в Королівський музей Тіррелл.

Дослідження скам'янілостей тривали до 15 жовтня. За цей час палеонтологи знайшли від 30 до 50 кісток, які належали 3-4-річному гадрозавру.

У музеї також заявили, що знахідка Натана та його батька — дуже важлива, бо про молодих гадрозаврів науковці знають мало.

Інші знахідки динозаврів

У Китаї 5-річний хлопчик знайшов у селі, де він відпочивав із батьками, сліди динозаврів, що жили 130 мільйонів років тому.

А науковиця у Шотландії бігла на зустріч групи з палеонтології й на узбережжі знайшла скамʼянілість динозавра віком 166 мільйонів років.

Поділитись: