У Канаді знайшли мумію вовченяти віком приблизно 57 тисяч років

Науковці визначили вік мумії вовченяти, яку знайшли на території Юкон у Канаді. Тіло вовченяти, якому на момент смерті не було й року, зберігалось у вічній мерзлоті впродовж близько 57 тисяч років.
Про це у своєму дослідженні заявила група науковців з Університету Де-Мойна в Айові, США.
Керівниця проєкту, палеонтологиня та професорка анатомії Джулі Мічен зазначила, що, за висновками дослідників, близько 57 тисяч років тому, у липні або на початку серпня тварина померла через обвал входу до її лігвища, що спричинило нестачу повітря.
Мумія молодої самиці важить 670 грамів, 417 міліметрів завдовжки. Протягом багатьох століть тіло вовченяти було схованим у вічній мерзлоті, поки його не знайшов місцевий золотошукач Ніл Лавлес.

Мумію знайшли певною мірою через глобальне потепління, яке призвело до танення окремих ділянок вічної мерзлоти.
Холод допоміг зберегти рештки тварини у чудовому стані: можна детально розглянути та вивчити її шкіру, хутро та зуби.
Науковці змогли дізнатися деталі про смерть тварини та її вік за допомогою методу радіовуглецевого датування, секвенування ДНК із волосяних фолікулів та хімічного дослідження рівня кисню у клітинах.
За словами дослідників, знахідка є унікальною ㅡ такі мумії рідко можна знайти на території Юкону, хоча в Сибіру подібна їх консервація досить поширена.
Аби зберегтися так, тварина має померти у вічній мерзлоті та бути швидко похованою. Якщо труп пролежить в замороженій тундрі задовго, він розкладеться або його з'їдять інші звірі.
Зразки вовченяти показали, що це була здорова самка, віком від шести до семи місяців. Тварина належить до періоду плейстоцену. Вона — з виду сірих вовків, але не є їх прямим пращуром.
Біохімічний аналіз також спростував поширену думку, що вовки льодовикового періоду харчувалися бізонами чи іншими великими тваринами суші. У раціоні вовченяти переважала риба, зокрема чавича з роду тихоокеанських лососів.
- Поділитися: