Світ

У Карелії затримали правозахисника Дмитрієва, якого виправдали у справі про «порнографію»

27 червня, 2018 22:47
Світ/У Карелії затримали правозахисника Дмитрієва, якого виправдали у справі про «порнографію»
Зберегти
Вигляд
У Карелії затримали історика, керівника карельського правозахисного центру «Меморіал» Юрія Дмитрієва, якому раніше скасували виправдувальний вирок за звинуваченням у виготовленні дитячої  порнографії.

У Карелії затримали історика, керівника карельського правозахисного центру «Меморіал» Юрія Дмитрієва, якому раніше скасували виправдувальний вирок за звинуваченням у виготовленні дитячої порнографії.

Про це повідомляє «Новая газета» з посиланням на дочку історика Катерина Клодт.

«Він їздив на кладовище у Вілгу, щоб навідатися на могили знайомих. Там незадовго до його першого арешту померла його товаришка. Після цього він поїхав у Свірський монастир. Їх (Дмитрієва та подругу – ред.) зупинили співробітники дорожньої патрульної поліції, сказали, що є орієнтир, що на батька порушили кримінальну справу, і що треба їхати в ізолятор тимчасового тримання. Вони поставилися до нього нормально, дозволили купити їжі», — розповіла донька історика.

Причини затримання Дмитрієва не відомі.

13 грудня 2016 року Дмитрієва затримали за звинуваченням у виготовленні порнографії. За версією слідства, Дмитрієв фотографував прийомну дочку оголеною. Захист правозахисника стверджував, що це були знімки з її щоденника здоров'я, який Юрій Дмитрієв робив для органів опіки. Тієї ж точки зору дотримувалися експерти.

Прокурори просили 9 років колонії суворого режиму для Дмитрієва, посилаючись на статтю Кримінального кодексу РФ (Виробництво порнографічних матеріалів із зображенням неповнолітніх).

Після того, як Петрозаводський міський суд визнав Дмитрієва невинним у виробництві порнографічних матеріалів, його прийомну доньку відправили на експертизу до психолога.

Адвокат заявив, що донька під тиском зробила заяву, що вона «засмучена та зганьблена». Саме ці слова доньки стали однією з причин скасування Дмитрієву виправдувального вироку. Адвокат назвав «гидотою» те, що до справи залучили дитини.

Верховний суд Карелії скасував виправдувальний вирок і направив справу на повторний розгляд до Петрозаводський міський суд.

Пов`язані новини