У Карпатах — значна небезпека сходження лавин. Рятувальники просять утриматися від походів у гори

Небезпека сходження лавин у Карпатах
Небезпека сходження лавин у Карпатах

У високогір'ї Карпат 6—7 лютого очікують значну небезпеку сходження лавин. Рятувальники просять людей утриматися від виходів у високогір’я та залишатися лише в межах визначених гірськолижних трас.

Про це повідомляють Державна служба з надзвичайних ситуацій, ДСНС Закарпаття та Український гідрометеорологічний центр.

Рятувальники стверджують, що через снігопади та хуртовини у Карпатах зберігатиметься високий третій рівень небезпеки сходження лавин.

За прогнозами синоптиків, у горах і надалі падатиме сніг та збережеться ожеледиця. Очікують налипання мокрого снігу, у високогір'ї — посилення вітру до 17-22 м/с, хуртовини та відкладення ожеледі.

Що робити у разі лавини?

У ДСНС рекомендують уважно стежити за зміною погоди в Карпатах і не виходити в гори у снігопад чи будь-яку іншу негоду. Також рекомендують уникати місць можливого сходження лавин. За даними рятувальників, найчастіше воно трапляється за крутості схилів у понад 30°; якщо схил без чагарника й дерев — за крутості 20°; а за крутості 45° лавини сходять практично після кожного снігопаду.

Почувши шум снігової лавини, рятувальники рекомендують заховатися за скелю, дерево, лягти на землю, захистити руками голову та притиснути коліна до живота й дихати через одяг. Розташовуватися потрібно за рухом лавини.

Якщо лавина захопила і почала зносити, потрібно виконувати плавальні рухи і, якщо змога, триматися скраю лавини, де швидкість руху менша.

Якщо ви опинилися всередині лавини, кричати не потрібно, оскільки сніг повністю поглинає звуки. Такі дії лише позбавлять сил. Як пише ДСНС, потрібно не дати собі заснути.