Прихильники незалежності Каталонії від Іспанії вийшли на протести і перекрили вулиці, залізничні шляхи і автомагістралі в честь річниці невизнаного референдуму.

Прихильники незалежності Каталонії від Іспанії вийшли на протести та перекрили вулиці, залізничні шляхи й автомагістралі з нагоди річниці невизнаного референдуму.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

Протестувальники 1 жовтня повністю зупинили залізничний рух на станції Жерона, що на північ від Барселони. Крім цього, демонстранти перекрили основні автомобільні і залізничні шляхи, що ведуть до регіону і зайняли головні вулиці Барселони та Льєди.


За інформацією DW, рух основними автомагістралями згодом відновили.

Демонстрації організувала громадянська ініціатива «Комітети захисту республіки», яка вимагає повну незалежність Каталонії від Іспанії.

29 вересня у Барселоні сталися сутички між прихильниками незалежності Каталонії та правоохоронцями, унаслідок яких постраждали 24 людини.

Нагадаємо, 1 жовтня 2017 року у Каталонії відбувся невизнаний центральною владою референдум про незалежність від Іспанії. Більшість голосів мешканці Каталонії віддали на референдумі за відокремлення від Іспанії. Іспанська поліція застосувала силу проти прихильників незалежності Каталонії.

11 жовтня глава уряду Каталонії Карлос Пучдемон підписав декларацію про проголошення незалежності Каталонії в односторонньому порядку.

27 жовтня Сенат Іспанії призупинив автономію Каталонії, застосувавши 155 статтю Конституції — у регіоні ввели пряме управління. Після цього Мадрид розпустив парламент та уряд Каталонії.

Верховний суд Іспанії видав міжнародні ордери на арешт шести каталонських політиків-утікачів, серед яких колишній глава регіону Карлес Пучдемон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Найдовша Каталонська незалежність»: дві реальності однієї Іспанії.

/Лев Коротаєвський

Поділитись: