Протести опозиції в Казахстані, 6 червня 2020 року
Фото:

Vласть

У столиці Казахстану Астані та місті Алмати в суботу, 6 червня, почалися мітинги опозиційної Демократичної партії та руху «Демократичний вибір Казахистану» (ДВК), які суд країни визнав екстремістськими.

Про це повідомляє місцеве видання Vласть.

У столиці Астані з 11:25 за місцевим часом (8:25 за Києвом) правоохоронці почали затримання учасників акції. Зокрема, біля площі Незалежності затримано близько 20-30 людей.

В Алмати мітингувальники вимагають від влади проведення кредитної амністії та повернення землі й об’єктів, переданих у приватну власність. Є й політичні вимоги: звільнити політв'язнів і змінити «політичний режим Назарбаєва».

Лідер Демократичної партії Жанболат Мамай наполягає, щоб до протестувальників вийшов акін (офіційний представник президента — ред.) Алмати.

Водночас його заступник закликав людей розійтися, стверджуючи, що вони подали заявку на проведення мітингу за старою формою, а нова набула чинності відсьогодні, з 6 червня. Раніше головний санлікар Алмати стверджував, що мітинги в місті загрожують епідеміологічній ситуації з коронавірусом.

Об 11:45 почалися затримання в парку Ганді, де також зібралися активісти іншої опозиційної сили — партії «Коше», її також визнали екстремістською. На перетині вулиць Абая і Назарбаєва затримали близько 30 протестувальників.

Близько 12:35 на проспекті Достик почали дезінфікувати вулицю, намагаючись таким чином розігнати протестувальників. Спецпідрозділ міліції Казахстану оточив прихильників Демократичної партії, передає Vласть.

Акції протесту тривають уже понад чотири години. Лідер Демократичної партії Жанболат Мамай та група його прихильників оголосили, що не полишатимуть місце протесту, й оголосили про голодування.

Поділитись: