УКРАЇНА

Українського журналіста Шаройка засудили ще в лютому — КДБ Білорусі

30 травня, 2018 17:09
УКРАЇНА/Українського журналіста Шаройка засудили ще в лютому — КДБ Білорусі
Зберегти
Вигляд
Голова Комітету державної безпеки Білорусі Валерій Вакульчик заявив, що український журналіст Павло Шаройко був засуджений до восьми років ув'язнення за «шпигунство».

Голова Комітету державної безпеки Білорусі Валерій Вакульчик заявив, що український журналіст Павло Шаройко був засуджений до восьми років ув'язнення за «шпигунство».

Про це Вакульчик повідомив журналістам 30 травня в Мінську, передає Інтерфакс-Україна.

«Вісім років. Цей суд відбувся ще в лютому. В принципі його провину доведено», — заявив Вакульчик.

За словами голови КДБ Білорусі, нині П.Шаройко тривають у слідчому ізоляторі КДБ.

Коментуючи можливий обмін Шаройка на громадянина Білорусі Юрія Політика, якого судять в Україні також за шпигунство, Вакульчик сказав, що «ці справи не пов'язані».

Воднчоас, додав він, практика обміну засуджених використовується Білоруссю. Зокрема, за словами голови КДБ, раніше країна обміняла кадрового розвідника, «якого ми затримали кілька років тому, на наших громадян, яких було затримано в іншій державі».

23 травня стало відомо, що українського журналіста Шаройка у Білорусі засудили до понад 8 років в'язниці.

Про затримання кореспондента «UA: Українське Радіо» Павла  Шаройка у Білорусі за підозрою у «шпигунстві» стало відомо 17 листопада 2017 року. Згодом виявилося, що Шаройка затримали ще 25 жовтня 2017 року. Україна направила ноту Білорусі через затримання журналіста. 

20 листопада у КДБ Білорусі заявили, що затримали Шаройка через нібито шпигунство. У країні також заявили, що він нібито визнав, що є «співробітником військової розвідки під прикриттям та має військове звання полковника».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шпигунські ігри: як і чому в Білорусі затримують українців

Пов`язані новини