УКРАЇНА

У Харкові звільнили довічно ув'язнену, яку помилували після 27-річного утримування

10 квітня, 2018 17:34
УКРАЇНА/У Харкові звільнили довічно ув'язнену, яку помилували після 27-річного утримування
Зберегти
Вигляд
lead
З Качанівської виправної колонії №54 у Харківській області вийшла засуджена до довічного позбавлення волі Любов Кушинська, яку засудили за вбивства двох чоловіків.

З Качанівської виправної колонії №54 у Харківській області вийшла засуджена до довічного позбавлення волі Любов Кушинська, яку засудили за вбивства двох чоловіків.

Про це повідомляє Північно-східне управління з питань виконання кримінальних покарань.

«Згідно з указом президента №49/2018 від 28.02.2018 звільнили засуджену до довічного позбавлення волі Любов Кушинську», — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що на момент звільнення жінка вже відсиділа 27 років і 9 місяців. Вона є першою жінкою в Україні, яку засудили до довічного покарання, і першою, яку помилував президент.

Нагадаємо, 1 березня президент Петро Порошенко помилував Любов Кушинську.

Любов Кушинська була підприємницею і керувала власною фірмою.

У 1997 році її звинуватили у вбивстві двох чоловіків. За даними правоохоронців, жінка вбила їх, щоб отримати квартиру одного з них.

Відповідно до ст. 72 ч. 5 Кримінального кодексу України, термін перебування в СІЗО їй перерахували — 1 день попереднього ув'язнення за 2 дні позбавлення волі.

Кушинська ніколи не визнавала свою вину і заявляла, що її підставили високопоставлені працівники правоохоронних органів, щоб не віддавати їй борг у декілька сотень тисяч доларів.

У 2005 році Апеляційний суд Львівської області засудив Любов Кушинську до довічного ув'язнення, а її спільника Андрія Манька — до 15 років позбавлення волі. Засуджені категорично відмовилися визнати себе винними і подали касаційну скаргу. Однак Верховний суд України залишив вирок без змін.

Пов`язані новини