У Кіберполіції розказали, як захиститись від крадіжки з банківських карток
З початком сезону відпусток значно побільшала кількість звернень громадян щодо знятих з їхніх банківських рахунків коштів, повідомили у кіберполіції. Власникам банківських карток дали кілька порад про захист заощаджень і розповіли найпопулярніші схеми викрадення коштів з карток.
«У більшості випадів такі дії зловмисники вчиняли шляхом перевипуску абонентського номера, підв’язаного до банківської картки користувача», — повідомили в поліції.
Перша схема:
- Абоненту телефонують нібито з таксі чи організацій та схиляють його перетелефонувати. Далі зловмисники замовляють у оператора послугу відновлення SIM-карти, використовуючи номери телефону, з яких дзвонила жертва.
- Іноді зловмисники навіть перераховують невеликі гроші на рахунок жертви, аби дізнатися дату останнього поповнення рахунку.
- Отримавши контроль над карткою, зловмисники міняють пароль інтернет-банкінгу і можуть вільно користуватися коштами на картці.
- Найкраще від такої схеми злочину захищені контрактні абоненти мобільного зв’язку, яким для перевипуску картки потрібно сходити у банк та показати свій паспорт.
Друга схема:
- Крадії використовують спеціальні скімінгові пристрої, які встановлюють у банкомати.
- За кілька секунд зловмисники встановлюють мінікамеру та вставляють у карткоприймач пристрій для зчитування інформації з картки.
- Пристрої не помітні ззовні, розпізнати їх можуть лише банківські спеціалісти.
- З моменту викрадення інформації з картки до зняття готівки може минути кілька тижнів.
В кіберполіції радять періодично міняти PIN-код на своїй банківській карті, в тому числі після повернення з-за кордону.
Як захистити картку:
- Користуйтесь окремим номером для зв’язку його з карткою (фінансовий номер), не передавайте його іншим людям.
- Користуйтесь тільки офіційними додатками мобільного банкінгу, щоб не завантажити собі схожий на справжній фішинговий додаток шахраїв.
- Більшість операторів мобільного зв’язку може підключити додатковий пароль для операцій з SIM-карткою. З ним шахраям набагато складніше перевипустити вашу картку
- Не давайте картку стороннім для розрахунків
- Користуйтесь перевіреними сайтами для оплати товарів та послуг
- Для розрахунків в інтернеті користуйтесь сайтами з захищеним протоколом (https://).
- Поділитися: