Життя / Соціальний захист

У кінофільмі про Стуса зникли згадки про Медведчука

11 серпня, 2018 11:44
Життя/Соціальний захист/У кінофільмі про Стуса зникли згадки про Медведчука
Зберегти
Вигляд
Зі сценарію біографічного фільму про Василя Стуса, який знімають в Україні, видалили всі згадки про Віктора Медведчука, який був захисником поета під час судового процесу, що відбувся у 1980 році й завершився обвинувальним вироком за «антирадянську діяльність і пропаганду».

Зі сценарію біографічного фільму про Василя Стуса, який знімають в Україні, видалили всі згадки про Віктора Медведчука, який був захисником поета під час судового процесу, що відбувся у 1980 році й завершився обвинувальним вироком за «антирадянську діяльність і пропаганду».

Про зникнення персонажу Медведчука з фільму повідомив актор Геннадій Попенко.

Посилаючись на акторів, що брали участь у кастингу, він заявив, що сцени з судом без попередження зникли з календарно-постановочного плану зйомок.

Сценарист фільму Артемій Кірсанов підтвердив Громадському, що персонаж Медведчука був у початковому сценарії у кількох сценах, зокрема в сцені суду над поетом.

Про рішення скоротити певні сцени йому не відомо: це компетенція продюсера і режисера фільму, і він не може на нього впливати. «Це питання не до нас. Ми, автори сценарію, не маємо влади над ним після того, як він потрапляє до рук продюсерів», — сказав сценарист.

Продюсер фільму Артем Денисов підтвердив, що сцени із актором, що був затверджений на роль Віктора Медведчука, не були зняті. Він пояснив, що скорочено були й інші сцени, і суто через проблеми із майбутнім хронометражем фільму. За його словами, початковий сценарій був розрахований на 180 хвилин, що забагато для кінострічки.

Актор Дмитро Ярошенко, що грає роль Василя Стуса, повідомив Громадському, що в першій версії сценарію персонаж Медведчука з’являвся ще й у сцені, де Стус відмовляється від його захисту.

Він також чув версію, що «із продюсерами фільму поговорили, попросили видалити сцени із Медведчуком, щоб у фільму не було проблем із прокатом у кінотеатрах і телебаченням, щоб не було конфлікту, самі розумієте, чому».

Також актор підтвердив і те, що початковий сценарій фільму був надто великий, і його мали скорочувати.

За словами режисера стрічки Романа Бровка таке рішення ухвалили не з політичних міркувань, а задля емоційного спокою родини дисидента та для зменшення хронометражу, передає Vertigo. Однак Бровко додав, що у знімальної команди були побоювання отримати судовий позов від Медведчука у разі недостовірності деяких сцен.

Кінофільм «Стус» знімала компанія UM-GROUP Production за часткового фінансування Державного агентства з питань кіно.

Очільник Держкіно Пилип Іллєнко повідомив Громадському, що «автори фільмів часто частково змінюють сценарій уже після пітчингу (презентація кінопроекту з метою знайти інвестора, — ред.) на отримання державної підтримки, вони це з нами не мусять погоджувати».

«Держкіно зазвичай не втручається у творчий процес. Та все одно ми приділимо цьому питанню прискіпливу увагу. Якщо буде доведено, що це було зроблено з політичних міркувань, ми обов’язково реагуватимемо. Я вважаю неприйнятним політичний тиск на авторів фільму, особливо історичного. Повної суми на цей проект ми ще не перерахували, ще не завершився знімальний період фільму, він відбувається поетапно», — наголосив Іллєнко.

Кінофільм знімали навесні, прем’єру заплановано на 28 лютого 2019 року.

Пов`язані новини