У провінціях на північному сході Китаю влада запроваджує новий жорсткий карантин через спалах коронавірусу. Загалом обмеження торкнулись близько 108 мільйонів людей.

Про це повідомляє Bloomberg.

Найбільше нових випадків коронавірусу зафіксовано у провінції Цзілінь — відомо про щонайменше 34. Більшість з них у місті Шулань. Ще три випадки у провінції Ляонін. Місцеві спеціалісти вважають, що причина нового спалаху — люди, що приїхали з Росії, яка вже на другому місці у світі за кількістю інфікованих.

У підсумку влада знову запровадила карантин. Жорсткі заходи ввела влада Шуланя, де місцевим жителям заборонили виходити з дому — це робити може лише один член родини раз на два дні й не більше 2 годин. У провінції Цзілінь скасували потяги та автобуси, закрили школи. Якщо людина хоче поїхати з міста, вона повинна зробити тест за 48 годин до відправлення і отримати негативний результат.

«Люди знову поводять себе обережніше. Діти на вулиці знову у масках, медпрацівники у захисних костюмах. Це сумно, бо ви не знаєте, коли це все закінчиться», — каже виданню Фань Пай з міста Шеньян у провінції Ляонін.

За новий спалах «головою» вже поплатились чиновники — з посад звільнили главу Комуністичної партії Шуланя, главу комісії з питань охорони здоров’я міста та ще чотирьох високопосадовців. 

Як зазначає видання, після критики влади Китаю через запізнілу реакцію на епідемію в Ухані адміністрація лідера КНР Сі Цзіньпіна вживає максимально жорстких заходів, аби не допустили другої хвилі епідемії в країні.

Раніше повідомлялось, що у Китаї вперше за останній місяць зафіксували смерть від коронавірусу.

Також стало відомо, що влада китайського міста Ухань, яке було епіцентром поширення вірусу, проводить масове тестування усіх 11 млн мешканців.

Водночас вже понад 120 країн хочуть проведення розслідування того, як виник і розповсюдився коронавірус.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп заявив, що США мають докази штучного походження коронавірусу в лабораторії Уханя. Про походження з лабораторії Уханя заявив і державний секретар Майк Помпео.

Водночас у ВООЗ заявили, що не бачать ознак лабораторних маніпуляцій у коронавірусі. А заяви США організація назвала спекулятивними.

Поділитись: