У Китаї перевіряють повідомлення про витік радіації на ядерній електростанції. В одному з реакторів виявили несправність

Атомна електростанція Тайшань у китайській провінції Гуандун. Фото 2019 року
Атомна електростанція Тайшань у китайській провінції Гуандун. Фото 2019 рокуEDF Energy

На атомній електростанції Тайшань у китайській провінції Гуандун, імовірно, стався витік радіації. Французька фірма Framatome, яка частково володіє й оперує АЕС, заявила, що допомагає в усуненні «виробничої проблеми» на станції.

Про ймовірну аварію на АЕС Тайшань першим повідомило CNN з посиланням на документи, надіслані Framatome до Міністерства енергетики США.

Перше повідомлення від Framatome датується ще 8 червня. В ньому французька компанія звертається до адміністрації США з проханням отримати дозвіл на залучення американських технологій на території КНР.

Торговельна політика США дозволяє використання американських технологій у Китаї лише у двох випадках, одним із яких є «нагальна радіологічна загроза». Саме ця причина й наводилася в листі Framatome.

Французька компанія також зазначала, що китайська влада начебто планувала підняти рівень гранично допустимої концентрації радіоактивних матеріалів. Так вона намагалася уникнути необхідності зупиняти роботу АЕС для усунення несправності.

За даними CNN, адміністрація США ще не ухвалила остаточного рішення щодо рівня загрози на АЕС Тайшань.

Пізніше Framatome у коментарі AFP підтвердила, що «підтримує вирішення виробничої проблеми» на атомній електростанції. Але наголосила, що «за наявними даними АЕС працює в межах допустимих параметрів».

У заяві китайського оператора АЕС CGN, яку цитує англомовне китайське видання Global Times, стверджується, що всі показники станції й території довкола неї перебувають у нормі. Там також вказується, що йдеться про «потенційну», а не виявлену проблему на Тайшані.

АЕС Тайшань була запущена у 2018 році. Це перша атомна електростанція, яка використовує ядерний реактор нового покоління EPR, розроблений Framatome. Реактор EPR називають безпечнішим та ефективнішим за попередні.

Усього на території Китаю працюють 47 АЕС, які генерують менш як 5% електроенергії в Китаї. Але, як зазначає AFP, це число, ймовірно, збільшиться, оскільки Пекін проголосив курс на досягнення вуглецевого нейтралітету до 2060 року.