У Китаї розробили біомаркер, який дозволить діагностувати хворобу Паркінсона на ранній стадії
Китайські вчені розробили візуалізаційний біомаркер для хвороби Паркінсона, що надасть змогу надійно діагностувати захворювання на ранній стадії.
Про це повідомляє китайське міжнародне медіа CGTN.
Автори дослідження зазначають, що наразі встановлення діагнозу хвороби Паркінсона переважно залежить від прояву клінічних симптомів, через що виявити хворобу можна аж на пізніх стадіях.
Один із членів команди, професор Уханьського університету Чжан Чжентао додав, що хвороба Паркінсона характеризується накопиченням молекулярних частинок α-синуклеїну (неструктурований білок) в тільцях Леві (аномальні скупчення білка в нейронах), але у клініках не вистачає маркерів для відповідних тілець.
Так дослідники розробили низькомолекулярну сполуку з високою селективністю щодо тілець Леві, яка може забезпечити ранню діагностику Паркінсона і матиме велике наукове та клінічне значення для уповільнення чи запобігання розвитку хвороби.
Що таке хвороба Паркінсона?
Це важке захворювання, за якого поступово гинуть рухові нервові клітини, що виробляють медіатор дофамін. У людей порушується регуляція рухів і знижується м'язовий тонус, що проявляється в характерному треморі, загальної скутості рухів і порушення пози.
Сучасна медицина наразі не здатна вилікувати захворювання або сповільнити його прогресування, однак наявні методи лікування дозволяють значно покращити якість життя хворих.
Наразі найбільш ефективним засобом з лікування є леводопа (попередник дофаміну). Ліки зменшують ступінь виражености або позбавляють рухових порушень. Однак з часом існує потреба в більшій дозі препарату, що призводить до появи небажаних моторних ускладнень.
Автор: Олександр Донець
- Поділитися: