У Китаї за тиждень до прем’єри скасували вихід на екрани фільму Квентіна Тарантіно «Одного разу в Голлівуді».

Фільм Тарантіно, у якому знялися Леонардо Ді Капріо та Бред Пітт, був затверджений до виходу в Китаї 25 жовтня, але регулятори різко змінили курс.

Різкі зміни можуть стати ударом як для Sony Pictures, так і для китайського фінансиста фільму, заснованого в Пекіні, Bona Film Group. Компанія придбала значну частку акцій «Одного разу в Голлівуді» та права на розповсюдження в Китаї.

Як повідомляє The Hollywood Reporter із посиланням на власні джерела, причиною скасування показу стала скарга доньки Брюса Лі до влади Китаю через сцени з її батьком у фільмі.

Шеннон Лі невдоволена суперечливим зображенням батька й звернулася безпосередньо до Національної кіноадміністрації Китаю з проханням вимагати змін у зображенні її батька. Друзі та родина покійного Лі критикували Тарантіно за філь, заявляючи, що Лі не поводив себе так, як це зображено у фільмі. 

У фільмі Тарантіно Лі, якого зіграв Майк Мо, дуже зухвалий і стверджує, що він міг би «покалічити» Мухаммеда Алі в бійці. Це Персонаж Пітта, каскадер і колишній герой війни на ім’я Кліфф Бут, сміється в обличчя Лі через цю фразу і тоді вони вирішують влаштувати «дружній» конкурс: виграє той, хто може збити з ніг суперника, не вдарившись по обличчю.

На прес-конференції в Москві Тарантіно виступив на захист свого персонажа.

«Брюс Лі був зарозумілим хлопцем. Я це не придумав, а чув, як він говорив щось подібне. Деякі люди скажуть: «Він ніколи не говорив, що може побити Мухаммеда Алі». Взагалі-то говорив. Мало того, що він так сказав, але і його дружина, Лінда Лі, підтвердила це у своїй першій біографії», — казав тоді Тарантіно, передає Variety.

Шеннон Лі вважає, що впевненість її батька могли помилково сприйняти як зарозумілість. Вона додала що, критика, на яку спирається Тарантіно, здебільшого озвучувалася білими чоловіками, які займалися бойовими мистецтвами в Голлівуді.

Поділитись: