Міністерство промисловості та інформаційних технологій Китаю з 1 грудня ввело обов'язкову процедуру сканування обличчя нових користувачів мобільних телефонів.

Як повідомляє AFP, відповідні правила китайський уряд прийняв ще у вересні.

Метою таких правил уряд вказував «захист законних прав та інтересів громадян онлайн». Це, зокрема, передбачало використання «штучного інтелекту та інших технічних засобів» для верифікації особи під час реєстрації нового мобільного телефону.

Китайські користувачі смартфонів і до цього мали надавати під час реєстрації свій паспорт та фото, пише ВВС.

У країні роками впроваджують заходи, аби рівень анонімності в інтернеті був якомога нижчим. У 2017 році онлайн-платформи зобов’язали верифікувати особу користувача, перш ніж йому дозволялося викладати певний контент.

Як повідомляє AFP, китайські онлайн-користувачі відреагували на нововведення «із сумішшю підтримки й занепокоєння». Деякі побоюються, що їхні біометричні дані можуть бути продані чи незаконно використані в злочинних цілях. Частина підтримує рішення уряду, називаючи його складовою «технологічного прогресу».

ВВС нагадує, що в Китаї діє одна з найбільших систем розпізнавання облич. У 2017 році у країні налічувалося 170 мільйонів камер спостереження, до 2020 року їхня кількість зросте на ще 400 мільйонів.

Також із наступного року в країні має запрацювати система «соціального кредитування»: інформація про кожного громадянина Китаю буде міститися в єдиній базі даних і використовуватися для його «оцінки» урядом.

Окрім того, технологія стеження та розпізнавання облич використовується і в так званих «таборах перевиховання» для мусульманського населення окремих регіонів Китаю.

Паралельно Китай впроваджує нові інформаційні технології: так, із 1 листопада 2019-го у країні запустили найбільшу у світі мобільну мережу 5G, а також офіційно оголосили про початок роботи над мобільною мережею 6G.

Поділитись: