У Китаї зафіксували 36 випадків COVID-19 серед тих, хто пов'язаний з Олімпіадою-2022. Вона стартує вже 4 лютого
28 січня в Китаї серед людей, пов'язаних із Олімпійськими іграми в Пекіні (що мають розпочатися вже 4 лютого) зафіксували 36 нових випадків коронавірусного захворювання.
Про це повідомляє Reuters.
Серед інфікованих 19 людей були спортсменами або членами делегацій: їхні тести, зроблені після прибуття в аеропорт 28 числа, виявили коронавірус. Також одразу в аеропорту інфекцію підтвердили ще в 10 людей, пов'язаних у той чи інший спосіб із проведенням Ігор.
Крім того, коронавірус виявили у семи людей, які вже прилетіли й перебували на спеціальній території, що відмежовує учасників Олімпіади від інших людей. Організатори змагань сподіваються, що така ізоляції стримає поширення інфекції.
Перші випадки серед членів олімпійських делегацій виявили ще 23 січня.
Що відомо про Олімпійські ігри-2022?
Вони стартують у Пекіні 4 лютого і триватимуть до 20 лютого. Усього розіграють 109 комплектів медалей у 15 видах спорту. Україну представлятимуть 45 спортсменів у 12 видах спорту.
Відвідати Олімпіаду в Пекіні зможуть лише китайські вболівальники — іноземних на Ігри не пустять. Перед початком змагань Китай намагається стримати поширення коронавірусу, зокрема в містах із мільйонним населенням проводять масові тестування, навіть якщо фіксується декілька випадків захворювання.
Крім того, США, Велика Британія, Канада, Нова Зеландія, Австралія та Литва оголосили, що не будуть відправляти своїх дипломатів на Олімпіаду. Таке рішення ухвалили на знак протесту проти репресій щодо уйгурів та порушення прав людини в Китаї.
А 22 січня Bloobmerg із посиланням на власні джерела писав, що президент Китаю Сі Цзіньпін міг у телефонній розмові попросити президента РФ Володимира Путіна не здійснювати повномасштабне вторгнення в Україну під час зимових Олімпійських ігор у Пекіні.
За даними медіа, лідер КНР не хоче «затьмарити» Олімпіаду, а нове вторгнення Росії в Україну нібито втягне Китай у «дипломатичне протистояння». У Росії цю заяву назвали «інформаційною спецоперацією американських служб».
- Поділитися: