У Києві близько 500 людей зібралися на акцію «Бандеро, вставай!»

На розі Кріпосного провулку в Києві близько 500 людей прийшли на акцію «Бандеро, вставай!», 18 лютого 2019 року
На розі Кріпосного провулку в Києві близько 500 людей прийшли на акцію «Бандеро, вставай!», 18 лютого 2019 рокуМикола Пластико/Громадське

На розі Кріпосного провулку в Києві близько 500 людей прийшли на акцію «Бандеро, вставай!», яка є відповіддю на вигуки працівника поліції 9 лютого, коли представників праворадикальної організації С14 затримали спецпризначенці.

Про це повідомляє кореспондент Громадського.

Учасники акції вимагають від керівництва Міністерства внутрішніх справ: провести «реальну деполітизацію Нацполіції»; заборонити використання балаклав, шапок-масок, бафів тощо, які прикривають обличчя правоохоронців; посилити відповідальність силовиків та їхніх керівників за приховування або відсутність номеру нагрудного знаку на однострої та шоломі; провести профілактичну переатестацію співробітників поліції особливого призначення за участі психолога, міжнародних експертів, громадськості; притягнути до відповідальності усіх правоохоронців, які порушували свободу мирних зібрань, перевищували свої повноваження, вчиняли злочини щодо протестувальників з 2014 року і до сьогодні.

9 лютого перед зустріччю кандидатки в президенти Юлії Тимошенко з виборцями правоохоронці затримали людей, які йшли на акцію «Хто замовив Катю Гандзюк?». Як повідомила кореспондентка Громадського, поліція затримала членів націоналістичних організацій С14, «Невідомий патріот» та «Традиції й порядок».

Учасники акції стверджують, що поліція застосувала силу під час затримання, забрала їхні речі та відмовилася віддавати. Через це затримані почали «протестувати», після чого, за словами активістів, поліція застосувала сльозогінний газ та побила їх.

Держбюро розслідувань порушило кримінальну справу через можливе перевищення влади працівниками поліції.

Водночас у поліції заявили, що затримані не мають стосунку до мирної акції «Хто замовив Катю Гандзюк?», яка проходила на Контрактовій площі. Також поліція вважає, що затримані намагалися захопити Подільський райвідділок.

Увечері 9 лютого активісти поїхали до будинку міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та «обстріляли» його салютами, протестуючи проти дій поліції.