Державна архітектурно-будівельна інспекція (ДАБІ) дозволила будувати новий діловий центр у Подільському районі Києва ТОВ «САГА 18», якою керує наближена до забудовника Андрія Вавриша людина.

Про це свідчать дані Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

ДАБІ видало 12 жовтня дозвіл на завершення будівництва 7-поверхового ділового центру на вул. П. Сагайдачного, 18 у Києві. Заявником на будівництво є компанія, керівником якої є наближена до Андрія Варвиша людина. 

Компанія намагалась отримати дозвіл на будівництво в історичному районі Києва ще з осені 2019 року. Однак будівельна інспекція не хотіла погоджувати будівництво через низку порушень. Зокрема, у плані будівництва ділового центру перевищили дозволену висотність фасаду та не забезпечили проїзд. 

До чого тут Вавриш?

ТОВ «САГА 18», яка отримала дозвіл на будівництво у Подільському районі Києва, пов'язують зі столичним забудовником та другом колишнього глави Офісу президента Андрія Богдана Андрієм Вавришем.

Компанія створена у 2017 році Олегом Новаківським та закритим інвестиційним фондом «Атлон». Керівником «Атлону» є представник Вавриша в судах ㅡ Дмитро Овсій. Андрій Вавриш працював з Овсієм у ТОВ «Ріверсайд Девелопмент Лтд» та ТОВ «Медіа Солюшнс».

Керівником ТОВ «САГА 18» стала Олена Ничік ㅡ колишня директорка іншої організації, яку заснував Овсій. Також Ничік свого часу замінила Андрія Вавриша на керівних посадах ТОВ «Реалсистем» і ТОВ «Монолітжитлобуд».

Хто такий Андрій Вавриш?

Андрій Вавриш ㅡ колишній чиновник Київської міської державної адміністрації та нинішній бізнесмен-забудовник, співвласник девелоперської компанії Saga Developmen, яке вже потрапила у низку журналістських розслідувань.

За даними журналістів-розслідувачів проєкту Bihus.info, перебуваючи на посаді в КМДА, Вавриш фактично видав своїй же компанії дозволи на забудову Рибальського півострова.

Також компанія «SAGA Development» побудувала житловий комплекс «Нью-Йорк» на землі Генеральної прокуратури у центрі Києва. Житло в «Нью-Йорку» ГПУ не отримала, натомість їй передали 17 квартир на околиці столиці. Та навіть після цього компанія Вавриша отримала дозвіл на зведення нового ЖК — теж на «прокурорській» ділянці в Києві.

Поділитись: