У Києві лікарку та поліцейського викрили на виготовленні фейкових COVID-сертифікатів. На схемі заробили 1 млн грн

У Києві викрили медичну працівницю та патрульного поліцейського, які нібито разом організували схему з виготовлення фейкових COVID—сертифікатів про вакцинацію. Тепер їм загрожує до 6 років в'язниці.

Про це повідомляють Нацполіція, Київська міська прокуратура та Держбюро розслідувань.

За даними слідства, 26-річний лейтенант поліції займався пошуком «клієнтів», які хотіли отримати сертифікат, але не бажали робити щеплення. Він приводив їх до медичної працівниці, яка вносила неправдиві дані про щеплення до системи Helsi. Як зазначають правоохоронці, сертифікати потім відображались у додатку «Дія».

Вартість фейкового сертифіката залежала від назви вакцини й коливалася від 4000 до 5000 грн. За попередньою інформацією, на схемі лікарка та патрульний заробили щонайменше 1 мільйон грн.

Ймовірно, фейкові COVID-сертифікатиНаціональна поліція

Вдома та на роботі у поліцейського та медика провели обшуки. У них вилучили сертифікати на понад 200 людей, а також списки людей, які раніше зверталися за отриманням підробки.

Також вилучили 13 500 доларів, майже 340 тисяч грн, ювелірні прикраси, комп'ютерну техніку, мобільні телефони.

Поліцейському та медпрацівниці вже оголосили підозру в незаконній зміні інформації в автоматизованих системах та отриманні неправомірної вигоди. Наразі розв'язується питання про запобіжний захід. Загалом підозрюваним загрожує до 6 років ув'язнення.

Схожі випадки шахрайства

Подібні махінації з підробкою ПЛР-тестів чи COVID-сертифікатів здійснюються не вперше. Правоохоронці регулярно викривають на таких схемах представників турагентствмедиків і просто охочих заробити.

Зокрема, 6 листопада затримали киянина за масове виготовлення фейкових COVID-тестів та дипломів про освіту. 10 листопада у Дніпрі викрили лікаря, який щодня робив до 30 фейкових COVID-сертифікатів.

Також 12 листопада в Києві викрили підпільну типографію, де друкували фейкові ПЛР-тести й COVID-сертифікати. За місяць зловмисники заробляли 3 млн грн. А 15 листопада СБУ викрила три великі мережі COVID-аферистів у Києві, Львові та Рівному. Їхніми послугами скористалися понад 10 тисяч людей.

У Верховній Раді наразі розглядають законопроєкт про введення кримінальної відповідальності за створення, розповсюдження та використання підробних COVID-сертифікатів. Попередньо парламентарі його схвалили.