Колишньому політв’язню Олександру Стешенку, якого звільнили з російського полону у серпні 2019 року, загрожує ув'язнення у Києві.

Про це повідомляє правохахисна організація «Регіональний центр прав людини».

Так, прокуратура м. Києва вирішила оскаржити рішення суду щодо харків'янина у справі 2016 року.

«Ще у 2015 році Олександр скоїв крадіжку. Чоловік визнав свою провину і розкаявся у суді. Під час розгляду справи прокурор вимагав призначити Олександру міру покарання у три роки «умовно», що врешті-решт і ухвалив суд. Проте вже через деякий час, правоохоронні органи докорінно змінили свою думку та вимагали інше покарання для нього: три роки позбавлення волі», — йдеться в повідомленні.

Правозахисника додали, що колишнього політв'язня належним чином не повідомили ані про розгляд апеляційної скарги, ані про дату слухання.

«Крім того, було призначено декілька слухань справи, на яких Олександр з об'єктивних причин не міг бути присутнім. У цей час харків'янина утримували окупаційні органи в Криму, де він був засуджений з мотивів «політичної незгоди з політикою Російської Федерації».

Повідомляється, що 22 жовтня у Київському апеляційному суді відбудеться слухання у справі Стешенка.

«Наразі, людина, яка потребує реабілітації після перебування у «російській» тюрмі та намагається реінтегруватись у суспільство, може знову потрапити за ґрати. Причиною є вчинок, за який фактично вона вже відбула покарання: чоловік одразу після ухвалення рішення встав на облік у служби пробації. Остання — не має до нього претензій», — наголосили правозахисники.

Нагадаємо:

  • 21 травня 2018 року у ФСБ Росії повідомили, що нібито припинили в Криму діяльність екстремістської групи, створеної Еролом Велієвим «за вказівкою голови Меджлісу кримських татар Рефата Чубарова та за підтримки СБУ». У ФСБ стверджували, що до сформованої в Харкові групи, окрім Велієва, увійшли «колишні спортсмени-боксери Стешенко і Третьяков».
  • У квітні 2018 року харків'янина Стешенка викрали російські силовики на пункті пропуску «Чонгар» на в’їзді до анексованого Криму. У ФСБ заявляли, що він їхав туди для підготовки та здійснення провокацій«, хоча сам Стешенко пояснював, що їхав відвідати друга і їхав так не вперше.
  • У російській поліції стверджували, що 12 квітня 2018 року Стешенка «затримали за непокору законній вимозі (стаття 19.3 КоАП Росії)». Того ж дня підконтрольний Росії райсуд Сімферополя заарештував Стешенка на 12 діб, але 24 квітня Олександр не встигнув вийти на вулицю, як його знову захопили силовики.
  • У серпні 2018 року підконтрольний Росії райсуд Сімферополя засудив Стешенка до двох років колонії. Велієву і Третьякову Росія висунула звинувачення заочно, їх оголосили у федеральний розшук.
  • 6 серпня 2019 року Стешенка звільнили умовно-достроково з кримської колонії й доставили до Харкова.
Поділитись: