У Києві дітям, що не пройшли вакцинації, не заборонятимуть відвідувати заклади освіти.

Про це заявив заступник голови Київської міської державної адміністрації Валентин Мондриївський, повідомляє УНІАН.

За його словами, напередодні відбулось засідання комісії, на якому обговорювалися питання вакцинації.

«2 вересня розпочнеться новий навчальний рік і заборони невакцинованим дітям відвідувати заклади освіти не буде. Але у разі низького рівня вакцинації та погіршення статистичних даних про наявність захворювань, адже медики сигналізують про захворювання, які мають ознаки епідемії, ми змушені будемо обмежувати доступ невакцинованих дітей до закладів освіти і забезпечувати їм право отримати освіту дистанційно», — розповів він.

Мондриївський зазначив, що заборонити дітям без щеплення відвідувати навчальні заклади КМДА не може, тому закликає батьків здійснювати профілактику захворювань та відповідально ставитись до вакцинації своїх дітей.

Заступник голови КМДА також зазначив, що перевіряти довідку про щеплення дитини на ознаки підробки заклади освіти не мають повноважень.

Він наголосив, що змусити батьків робити щеплення влада міста не може, хоча відповідна стаття закону «Про захист населення від інфекційних хвороб» зобов`язує обов`язково проводити щеплення.

Своєю чергою, директор Департаменту освіти і науки КМДА Олена Фіданян зазначила, що діти, які вже зараховані до шкіл та садочків, мають щеплення, адже їх приймають до закладів освіти за наявності відповідного пакету документів, до якого входить й довідка певного зразка, що передбачає вакцинацію.

«Але приймати нових дітей, які приходять до садочків та шкіл, без щеплень ніхто не буде. Тих, хто вже зараховані, відраховувати ми не маємо права, адже відрахування дитини відбувається лише за власною заявою батьків. Немає заяви — ми не можемо відрахувати дитину», — підкреслила вона.

Раніше міністерка охорони освіти Лілія Гриневич заявила, що перед початком навчального року батьків закликали вакцинувати дітей відповідно до Національного календаря щеплень. В іншому випадку керівники садочків і шкіл мають право не допускати до навчання нещеплених дітей.

Нагадаємо, згідно з результатами глобального дослідження The Wellcome Trust, половина українців не вірить у ефективність вакцинації. Це один із найнижчих рівнів довіри до щеплень в світі.

Глобальне дослідження щодо ставлення до щеплень охопило понад 140 тисяч людей зі 140 країн світу.

Всесвітня організація охорони здоров’я вважає відмову від вакцинації однією з 10 найбільших загроз для здоров’я людства.

За інформацією ЮНІСЕФ, Україна очолила список країн із найбільшим зафіксованим поширенням кору у 2018 році. Також до десятки увійшли Конго, Мадагаскар, Ліберія, Сомалі, Сербія, Грузія, Ємен і Румунія.

Поділитись: