У Києві підготували запаси їжі й води на випадок блокади. Чи можлива у столиці така ж ситуація, як у Маріуполі?
У Києві підготували запаси питної води, їжі та ліків на випадок блокади міста. У керівництві столиці переконують, що такої ситуації, як у Маріуполі, в Києві різко не станеться.
Про це нам в інтерв'ю розповіли заступник голови військово-цивільної адміністрації Києва Андрій Крищенко та радник голови Нацполіції Сергій Князєв.
«Я не вірю, що буде повна блокада. Але люди продовжують виїжджати з міста. Київ уже підготувався», — сказав Князєв.
За його словами, окупанти заблокували Маріуполь на 5-7 день війни, натомість у Києві такого не відбулося. За місяць у столиці змогли підготувати запаси їжі, питної води та медикаментів. Крім того, у місті загалом є доступ до води.
«Достатні запаси, немає верхньої межі, ми це розуміємо... Є певні запаси палива для роботи генераторів, автономних систем живлення. Тому такої ситуації, як у Маріуполі, на мою думку, не буде. Принаймні різко вона не трапиться», — зазначає Князєв.
Додає, що Київ значно більший за Маріуполь, який з однієї сторони притиснутий до моря, а з іншої — наближений до самопроголошених «республік». За його словами, росіяни за два тижні не просунулись до Києва. Натомість українські захисники зводять укріплення, створюють резерви.
Півтора тижня тому в КМДА повідомляли, що підготували двотижневий запас необхідних продуктів для мешканців столиці на випадок блокади.
Також нам в інтерв'ю радник голови Нацполіції Сергій Князєв зазначив, що російські окупанти не полишать спроб оточити Київ, зокрема війська можуть спробувати взяти місто в кільце та здійснювати «килимові бомбардування».
Наша редакція працює цілодобово, аби ви були в курсі того, що насправді відбувається в країні. Якщо для вас важливе те, що ми робимо і ви вже підтримали Збройні Сили України, можете підтримати наше інформаційне військо.
Ситуація в Маріуполі
Понад три тижні у Маріуполі, яке оточили російські війська, не припиняються бої. Місто обстрілюють і вдень, і вночі. Там немає води, їжі, світла, тепла та зв'язку. Усі магазини розграбовані.
Влада організовує гуманітарні коридори для вивезення маріупольців, проте окупанти порушують домовленості. Попри порушення, 23 березня 2 912 маріупольців змогли на власному транспорті виїхати до Запоріжжя.
Очільниця Мінінтеграції Ірина Верещук повідомляла, що в місті залишаються ще 350 тисяч людей. Міська рада Маріуполя повідомляла про понад 2 тисячі загиблих цивільних мешканців внаслідок дій окупантів.
- Поділитися: