Міські служби Києва у співпраці з поліцією 24 листопада почали прибирати незаконно розміщений будівельний кран на місці забудови на Андріївському узвозі. Про це повідомив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський.

«Інтереси міста будуть захищені! Кран на Андріївському демонтують. Місто робило все, щоб забудовник дотримувався норм забудови в історичному центрі. Сьогодні зранку розпочався демонтаж незаконно розміщеного будівельного крану, аби звільнити проїжджу частину», — повідомив заступник голови КМДА.

Він додав, що поліцейські вилучили 7 одиниць травматичної зброї в «охоронців» будівництва і затримали їх.

Мондриївський нагадав, що раніше міськголова Києва Віталій Кличко закликав забудовника зупинити будівництво на Андріївському узвозі 14-16 до повного узгодження проекту з Містобудівною радою та громадськістю. Однак, попри це, будівництво не припинилося.

Представник міської влади наголосив, що вимоги міста залишаються незмінними.

«Якщо забудовник не зробить макет будівлі за скорегованим проектом і не представить його разом з усіма дозвільними документами, що засвідчують законність будівництва, Містобудівній раді столиці, місто винесе на сесію Київради питання про розірвання договору оренди земельної ділянки. Андріївський узвіз — це візитівка столиці. І нахабно зводити «монстрів» в історичному центрі місто не дозволить», — заначив Мондриївський.

Йдеться про 0,19 га в межах державного історико-культурного заповідника «Стародавній Київ», пам’ятки містобудування «Замкова гора — Андріївський узвіз». На цій території забудовник зводить 9-поверховий готель заввишки близько 30 метрів, хоча максимально допустима висотність споруд на цій ділянці — 12 метрів.

Жителі Києва неодноразово влаштували акції проти будівництва та зазначали, що воно призведе до зсувів ґрунту, пошкодження музеїв.

Андріївський узвів — це пам'ятка місцевого та національного значення, уся вулиця перебуває під захистом ЮНЕСКО.

Поділитись: