У Києві правоохоронці прийшли з обшуками до магазинів торговельної мережі за підозрою у продажу фальсифікату.

Про це повідомляє пресслужба прокуратури міста Києва.

За версією слідства, у торговельній мережі ймовірно зберігають та збувають фальсифіковані товари (одяг, взуття, сумки) під виглядом відомих світових брендів.

«Крім того, наявність та реалізація фальсифікованої продукції, яка офіційно не ввозилася в Україну, може свідчити про її контрафактне виготовленні в Україні або ввезення в Україну з приховуванням від митного контролю або взагалі поза його межами, тобто без сплати відповідних платежів до державного бюджету України», — йдеться у повідомленні.

Обшуки проводяться за 17 адресами магазинів в рамках кримінального провадження за статею про «незаконне використання знака для товарів і послуг, фірмового найменування, кваліфікованого зазначення походження товару, що завдало матеріальної шкоди в особливо великому розмірі».

Нагадаємо, у Міністерстві соціальної політики повідомили, що Державна митна служба проводитиме огляд гуманітарної допомоги, під виглядом якої до України вивозять одяг в обхід митниці. Огляд координуватимуть з Мінсоцполітики.

За розрахунками уряду, щороку держава через завезення контрабандного одягу під прикриттям гуманітарної допомоги недоотримує близько 2 мільярдів гривень податків.

Для того, аби проводити огляд гуманітарки в уряді планують внести зміни до низки законів.

Нагадаємо, прем’єр-міністр України Олексій Гончарук у серпні 2019-го заявив, що контрабанда як системне явище зникне в Україні вже до кінця 2019 року. Водночас очільник уряду визнав, що для того, щоб збудувати ефективний державний апарат у митній сфері, необхідний деякий час.

Поділитись: