Державна митна служба проводитиме огляд гуманітарної допомоги, під виглядом якої до України вивозять одяг в обхід митниці. Огляд координуватимуть з Міністерством соціальної політики.

Про це повідомив заступник міністра соціальної політики України Олег Коваль, передає прес-служба уряду.

«Сьогодні діють такі правила, що будь-який благодійний фонд, що знаходиться у реєстрі, може без митного огляду під виглядом гуманітарної допомоги перетнути кордон та завезти на склад усе, що завгодно. Згодом ми бачимо цю продукцію на секонд-хендах чи дорогих бутіках», — повідомив заступник міністра соцполітики.

За розрахунками уряду, щороку держава через завезення контрабандного одягу під прикриттям гуманітарної допомоги недоотримує близько 2 мільярдів гривень податків.

«Міністерство соціальної політики не може навіть скласти протокол, коли таке трапляється. Тому ми координуємо роботу з ДФС, щоб відновити митний огляд гуманітарної допомоги», — додав Коваль.

Для того, аби проводити огляд гуманітарки в уряді планують внести зміни до низки законів.

Нагадаємо, прем’єр-міністр України Олексій Гончарук у серпні 2019-го заявив, що контрабанда як системне явище зникне в Україні вже до кінця 2019 року. Водночас очільник уряду визнав, що для того, щоб збудувати ефективний державний апарат у митній сфері, необхідний деякий час.

Поділитись: