Акція проти реорганізації Дитячої лікарні Києва №7
У Києві батьки невдоволені ймовірним закриттям Дитячої лікарні №7: вони вже виходили на Банкову та збираються під КМДА. В останній кажуть — це лише проект і йдеться виключно про реорганізацію закладу. Чим унікальна 7-лікарня на київському Печерську та що може бути на її місці?

«Тут світові лікарі»

Приміщення Дитячої лікарні № 7 — це три стаціонарні відділення (педіатричне, нефрологічне та щелепно-лицевої хірургії), Центральна поліклініка та Київський міський центр дитячої нейрохірургії. Останній орендує лише 20 ліжок.

Нефрологічне відділення переїхало на Печерськ у 2006 році. Його провідна наукова співробітниця Ольга Лавренчук каже, що дещо зводили спеціально під потреби відділення: «Ми були дуже щасливі, тут хороші умови».

Киянка Анна Миронова, мати 7-річної дитини, додає, що в лікарні хороші не лише умови, а й працівники — «тут світові лікарі». Вона провела з дитиною у нефрологічному відділенні 3 місяці, а тепер ходить на перевірку — «у нас захворювання, яке вимагає постійного контролю».

«Справедливіше використати ресурс на користь маленьких киян»

Про можливість закриття лікарні Анна Миронова дізналася від лікарів, каже, що під красивим формулюванням «реорганізація методом приєднання» ідеться про припинення роботи лікарні.

«Нам кажуть: дівчатка, не нервуйте, усе буде добре», — скептично додає вона.

У Департаменті охорони здоров'я такі побоювання заперечують і пояснюють, що реорганізація поки що є лише проектом.

«Це проект і він не передбачає жодного закриття, жодного звільнення», — говорить Громадському представниця департаменту Наталія Вишневська.

Можливість реорганізації закладу в КМДА пояснюють тим, що за гроші міста (лікарня є комунальною) лікуються діти зі всієї України. За даними адміністрації, 55% пацієнтів у терапевтичних відділеннях, зокрема нефрологічному, не є киянами.

«Більш справедливо використати цей ресурс для організації високоспеціалізованої допомоги саме на користь маленьких киян», — ідеться в заяві адміністрації.

Лавренчук визнає, що «на Київ» приїздять діти зі всієї України, бо на місцях не можуть впоратися з їхніми хворобами. Киянка Анна додає, деякі мами привозять дітей у лікарню №7 навіть з нині непідконтрольних уряду територій.

«Що робити? Тоді зробіть так, щоб вони могли лікуватися (на місцях — ред.)», — додає працівниця нефрологічного відділення.

Про яку «користь для маленьких киян»» ідеться?

За проектом реорганізації, у лікарні мають створити високоспеціалізований дитячий заклад інтенсивного лікування. У ньому прийматимуть дітей з травмами після ДТП, падінь з висоти тощо.

Інші відділення, за версією влади, продовжать працювати у своєму режимі та обслуговувати киян.

Правонаступником лікарні хочуть зробити центр нейрохірургії, який нині розташований у будівлі та орендує в ній 20 ліжок. У КМДА кажуть, центр має унікальне обладнання, що дозволяє робити складні операції, і йому 20 ліжок — замало.

Як лікарня №7 працює нині?

Поки реорганізація є проектом, а батьки виходять на мітинги, заклад працює у звичному режимі.

29 травня вони разом з лікарями збирають вийти на мітинг під Київміськадміністрацію.

На захист лікарні вже створили петицію, яка закінчується словами «збережемо право на якісну медицину для дітей».

Поділитись: