Фестиваль швидкої драми «Мовчання — не золото» триватиме в Києві з 14 до 16 грудня. У межах проекту глядачам покажуть три вистави, які створили за два тижні.

«Мовчання — не золото» — спільний проект «Театру Переселенця» та «Театру за два тижні». Вистави покажуть на двох платформах — на сцені Post Play театру та в просторі Izone. Щодня гратимуть по дві різні вистави, аби глядачі встигли побачити всі три. Над ними працюють українські та британські режисери — Дейзі Хейз, Дмитро Захоженко та Пьотр Армяновський.

«Театр за два тижні» — це ідея британського режисера та драматурга Джека Кловера. Проект полягає у тому, аби написати та поставити виставу за 14 днів.

«Такий проект неможливо зробити із державними театрами, адже їм обов’язково потрібний повний зал і вистава, яку можна показувати кілька років. А незалежні театри ризикувати не бояться, тому з ними легше працювати. Так, я живу в Україні лише 2 роки і не дуже добре знаю історію та різні деталі життя, але я думаю, що тримати дистанцію в цьому проекті важливо. Адже моя позиція — не вказувати драматургам, що сказати, а порадити як це краще зробити», — говорить куратор фестивалю Джек Кловер.

Серед драматургів — Максим Курочкін, Анастасія Косодій та Наталя Блок. Їхні вистави — про актуальні для України теми.

«Я колишній археолог, трохи працював в архітектурно-археологічній експедиції від Інституту археології під керівництвом Віктора Харламова. Він займався розкопками Успенського собору, починав розкопки Михайлівського собору. Тому я написав п’єсу «Лавра», не хочу спойлерити, але у ній йдеться про багато різних речей, серед яких і тема археології», — говорить драматург Максим Курочкін.

До участі у проекті Джек Кловер запросив і колег з Британії. Режисерка Дейзі Хейз працювала над виставою про дівчину Дашу, яка шукає мир.

«Найкрутіше в театрі те, що ти можеш моментально реагувати на ті чи інші події. Це не фільм, де ти витрачаєш багато часу на продюсування, редагування. У театрі ти можеш написати, відрепетирувати і швидко видати виставу. Особливо це актуально і потрібно Україні, де постійно відбувається купа всього — вибори, зміни в церкві, війна, яка триває і зараз», — розповіла режисерка Дейзі Хейз.

Проект «Театр за два тижні» стартував у серпні 2018 року у Львові. Тоді результатом роботи стала вистава «Родина — мать», яку також показали у Києві та Харкові.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Клас Акт»: театр підлітків з двох кінців України

Як повідомлялося, у Києві відбувся допрем'єрний показ вистави за мотивами п’єси українського режисера, політв'язня Олега Сенцова.

Поділитись: