Вандал, озброєний ножем, знищив більшість постерів виставки «Квантовий стрибок Шевченка. Метро» ілюстратора Олександра Грехова, що відкрилась на станції київського метро «Тараса Шевченка».

У Національному музеї Тараса Шевченка повідомили, що рішення про закриття виставки ухвалили колективно — разом з автором постерів та Київським метрополітеном.

«Ми проти агресії та вандалізму. Тому колективно вирішили достроково закрити виставку. Безпека пасажирів та відвідувачів виставки важливіша за ідеологічні чи художні амбіції», — йдеться в повідомленні.

У музеї також засудили подібні прояви вандалізму.

«Акти подібного вандалізму і агресії не лише порушують закони України, але і заперечують саму спробу створення мультикультурного простору, штовхають нас до тоталітарного суспільства, коли окрема група людей вирішує, яке мистецтво має право на існування, а яке є «дегенеративним» або «неправильним», — наголосили музейники.

Крім того, спільнота «Київ Оперативний» оприлюднила відео, на якому зафіксовані зловмисник і момент знищення постерів.

Чоловік на відео схожий на Юрія Павленка (Хорта), фігуранта справи про заворушення у Вінницькій облдержадміністрації, який порвав портрет президента Петра Порошенка. У квітні 2016 року його засудили до 4 років і 6 місяців в'язниці, але в грудні того ж року апеляційний суд скасував вирок і справу направили на повторний розгляд.

Зазначимо, що на сторінці Хорта у Facebook 12 лютого з'явився пост із критикою виставки.

Нагадаємо, у столичному метро за сприяння Національного музею Тараса Шевченка та метрополітену організували виставку «Квантовий стрибок Шевченка. Метро». В межах виставки на станції метро «Тараса Шевченко» українського поета та художника зобразили в образах відомих культурних та наукових діячів, а також анімаційних персонажів.

Марко Погуляєвський/

Поділитись: